Rod Stewart kocha francuskie wina i szybką jazdę dobrymi...

  Rod Stewart kocha francuskie wina i szybką jazdę dobrymi samochodami. A inni?

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rod Stewart wystąpi na stadionie miejskim w Rybniku juź w następną sobotę, 14 września
  1/2
  przejdź do galerii

  Rod Stewart wystąpi na stadionie miejskim w Rybniku juź w następną sobotę, 14 września ©John Shearer

  Legendarny zespół Pet Shop Boys wystąpił wczoraj w trójmiejskiej Ergo Arenie (na pograniczu Gdańska i Sopotu), inaugurując tym samym tegoroczną edycję cyklu "Prestiżowe Gwiazdy. Złote Przeboje". Kolejny koncert tej serii odbędzie się już w następną sobotę, 14 września w Rybniku.
  Na tamtejszym stadionie miejskim wystąpi właściciel jednej z najbardziej charakterystycznych chrypek świata, artysta którego przeboje śpiewają już kolejne pokolenia, jedyny w swoim rodzaju wokalista, Rod Stewart.

  ZOBACZ:
  ROD STEWART NIE PRÓŻNOWAŁ I WRÓCIŁ DO SWYCH KORZENI. 14 WRZEŚNIA KONCERT W RYBNIKU


  W zeszłym tygodniu na ulicach śląskich miast, wtym Katowic, Chorzowa czy Gliwic koncertowała kilkuosobowa grupka wychowanków Państwowej Szkoły Muzycznej imienia Braci Szafranków w Rybniku, prezentując kilka najwięszych przebojów z dorobku Szkota, przerobione na bardziej klasyczną nutę. W wykonaniu rybnickiej orkiestry usłyszeliśmy m.in. "Da Ya Think I'm Sexy", "Baby Jane"" bez których trudno wyobrazić sobie koncert Stewarta.

  I jest niemalże pewne, że te utwory pojawią się także w Rybniku. Pdoobnie jak "Sailing", doskonale pasujący na finał całego koncertu, który z Rodem Stewartem często śpiewa cała publiczność.

  Moglibysmy wymieniać jeszcze sporo utworów, które najczęściej pojawiają się na liście zyczeń fanów przychodzących na koncert Roda Stewarta. A jak wygląda lista życzeń samego artysty w związku z jego rybnickim koncertem?

  Wino za 2,5 tysiąca zł

  Jego show przygotowywać będzie blisko 300 osób. Na tę liczbę składają się przede wszystkim osoby odpowiedzialne za budowę sceny.

  Poza tym, wiele pracy będą mieć kierowcy, elektryk czy ludzie odpowiedzialni za garderoby i catering. A skoro o cateringu, to zerkając na listę wymagań legendarnego artysty trudno zakwalifikować do wykonawców bardzo kapryśnych.

  Nie jest tajemnicą, że Rod Stewart to miłosnik dobrych alkoholi, a jego ulubionym trunkiem jest wino. Dlatego napoju tego nie może zabraknąć w garderobie muzyka.

  Dodajmy napoju wartościowego, bo koszt jednej butelki zbliżony jest do średniej krajowej pensji w Polsce.

  - Rod Stewart jest wielkim koneserem dobrego francuskiego wina. W garderobie artysty na zapleczu sceny musi znaleźć się kilka butelek tego trunku. Każda z butelek to wartość około 2.500 złotych - zapewnia Mateusz Pawlicki z agencji koncertowej Prestige MJM, która wspólnie z Urzędem Miasta w Rybniku i radiem Złote Przeboje jest organizatorem tego koncertu.

  Lista wymagań szkockiego wokalisty jest jednak znacznie dłuższa. Wielką uwagę organizatorzy będą musieli poświęcić kwestiom logistycznym i kulinarnym.
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo