Gliwice: kręcili animowany teledysk do filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gliwice: kręcili animowany teledysk do filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei

  ©Karolina Misztal

  Dzisiaj w Wenecji ważny dzień dla polskiej kinematografii. W ramach 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego swoją światową premierę będzie mieć film "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Polska premiera zapowiedziana jest na 4 października, ale już teraz można oglądać specjalny animowany teledysk "Tribute to Solidarity", który powstał w studiu i3D w Gliwicach.
  Gliwice: kręcili animowany teledysk do filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei

  ©Karolina Misztal

  To firma zajmująca się m.in. tworzeniem trójwymiarowych wizualizacji, która jest bardzo znaną marką na świecie, a do jej klientów należy m.in. Boeing czy BP.

  Projekt animowanego teledysku został wykonany na zlecenie Narodowego Centrum Kultury przy współpracy ze Zbigniewem Rybczyńskim, reżyserem, operatorem filmowym i laureatem Oscara, który był opiekunem artystycznym projektu.

  - Sam temat pojawił się w ubiegłym roku, gdy zostaliśmy zaproszeni do udziału w konkursie.
  Nasza oferta okazała się na tyle ciekawa, że spełniła oczekiwania Narodowego Centrum Kultury. Poza tym sam temat filmu był dość prestiżowy, wielu z nas było jeszcze małymi dziećmi, gdy miały miejsca wydarzenia, które dzieją się w tym obrazie - powiedział nam Dawid Kmiecik, producent wykonawczy teledysku.

  Realizacja teledysku trwała do grudnia. Reżyserem i autorem scenariusza jest Maciek Kawalski. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny jest zaś Łukasz L.U.C Rostkowski kojarzony z wrocławską sceną hip-hop.

  - Narodowe Centrum Kultury osobiście zaproponowało 2-3 utwory L.U.C -a, natomiast sam artysta bardzo mocno zaangażował się w ten projekt także w trakcie jego trwania. Nasza współpraca przebiegła bardzo pomyślnie i udało się osiągnąć zamierzony rezultat - dodał Kmiecik.

  W sumie nad animacją pracowało około czterdziestu osób. Efekt możemy już oglądać w internecie. Teledysk będzie jednocześnie towarzyszył akcjom promocyjnym związanym z filmem Andrzeja Wajdy. Zresztą fragmenty teledysku zostały włączone do zwiastuna zapowiadającego film Wałęsa. Człowiek z nadziei.



  *Wybory Miss Mokrego Podkoszulka w Sosnowcu - ZOBACZ ZDJĘCIA PIĘKNYCH DZIEWCZYN
  *Topless czy w bikini? Co wypada w czasie upałów? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Śląski Air Show w Katowicach - Samoloty F-16 w akcji [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *18 września otwarcie Galerii Katowickiej - ZOBACZ, JAKIE TAM BĘDĄ SKLEPY
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama