Mecz Polska Czarnogóra 1:1 [RELACJA, ZDJĘCIA] Koniec marzeń o wyjeździe do Brazylii

Jacek Sroka, Rafał Musioł
Na Stadionie Narodowym Polska zremisowała z Czarnogórą 1:1 tracąc praktycznie szanse na wyjazd na finały mistrzostw świata do Brazylii. Biało-czerwoni zagrali bardzo dobrą pierwszą połowę i znacznie słabszą drugą. Mimo tego, że nie uda nam się awansować na mundial trener Waldemar Fornalik nie zamierza podawać się do dymisji. - Mam ważny kontrakt z PZPN i zamierzam go wypełnić - powiedział selekcjoner przed kamerami TVP.

Drużyny przystąpiły do gry w następujących składach:

Polska: 1-Artur Boruc; 3-Artur Jędrzejczyk, 21-Łukasz Szukała, 15-Kamil Glik, 14-Jakub Wawrzyniak; 16-Jakub Błaszczykowski, 8-Grzegorz Krychowiak, 11-Mateusz Klich, 10-Piotr Zieliński, 5-Waldemar Sobota; 9-Robert Lewandowski

Czarnogóra: 1- Mladen Bozovic; 21-Stefan Savic, 3-Marco Basa, 20-Miodrag Dzudovic, 19-Vladimir Bozovic; 17-Elsad Zverotic, 18-Nikola Drincic, 5-Milos Krkotic, 23-Branko Boskovic; 14-Dejan Damjanovic, 9-Mirko Vucinic

Sędzią spotkania jest Holender Bjoern Kuipers.

W składzie drużynie Czarnogóry brakuje najlepszego zawodnika gości Stevana Joveticia. Powodem nieobecności napastnika Manchesteru City jest kontuzja mięśnia.

Jovetic, grający do niedawna we włoskiej Fiorentinie, doznał urazu już w połowie sierpnia w towarzyskim spotkaniu z Białorusią (1:1). Z jego powodu nie wystąpił w żadnym meczu ligi angielskiej.

Na zgrupowaniu Czarnogórców w Podgoricy 24-letni piłkarz ćwiczył z kolegami, ale na ostatnim treningu poczuł ból i trener Branislav Brnović postanowił nie ryzykować. W składzie Czarnogóry Joveticia zastąpił Dejan Damjanovic z koreańskiego klubu FC Seoul.

50 tysięcy widzów na Stadionie Narodowym gremialnie odśpiewało Mazurka Dąbrowskiego. Za chwilę zaczyna się mecz o wszystko dla reprezentacji Polski.

Polacy od początku ruszyli do ataku. Prawą stroną przedarł się Błaszczykowski i dośrodkował do Lewandowskiego. Napastnika Borussii Dortmund w ostatniej chwili uprzedził jeden z obrońców gości.

W 6 min. znakomita sytuacja dla Polski. Po podaniu Klicha sam na sam z bramkarzem Czarnogóry znalazł się Zieliński. Bozović wygrywa jednak pojedynek z młodym Polakiem.

Dwie szanse Soboty. Pomocnik Club Brugge najpierw jednak strzela za słabo, a później uderza nad poprzeczką.
1:0 dla Czarnogóry
Gola w 11 minucie strzela Dejan Damjanović. Polacy atakują, ale rywalom wystarczyła jedna kontra, by objąć prowadzenie. Piłkę podawał Branko Bosković, a zastępca Joveticia nie zmarnował sytuacji sam na sam z Borucem.

1:1 Wyrównuje Robert Lewandowski
Polski napastnik w 16 minucie wykorzystał błąd Krokiticia, który podał mu piłkę na własnej połowie. Lewandowski, mimo asysty dwóch obrońców Czarnogóry, wpadł w pole karne i strzelił pod poprzeczkę.

Żółta kartka dla Bozovicia za brutalny faul na Błaszczykowskim w 19 min.

W 25 min. kontuzji doznaje Jakub Wawrzyniak. Konieczna jest zmiana. Na boisko wchodzi Sebastian Boenisch.

Za nami 30 minut spotkania. Polska remisuje 1:1, ale nasza reprezentacja gra dobrze. Jest ciągle w ataku, ma inicjatywę na murawie. Prędzej czy później to powinno przynieść nam prowadzenie.

Szybka kontra Czarnogórców. Przed szansą staje Zverotić, ale ratuje nas wślizg Boenischa.

Kontuzjowany lider rywali Vucinic domaga się kartki dla Krychowiaka, który stanął na nodze upadającego rywala, ale sam dostaje żółty kartonik. Napastnik Juventusu w 34 min. na noszach opuszcza murawę.

Vucinic nie wraca już na boisko. Na jego miejsce wchodzi Filip Kasalica z Crvenej Zvezdy Belgrad.

W 40 min. dwa razy przed szansą na zdobycie gola staje Sobota. Po dwójkowej akcji z Lewandowskim były gracz Śląska Wrocław najpierw strzela z 12 m w bramkarza, a przy dobitce przerzuca piłkę nad leżącym golkiperem Czarnogóry, ale ta o centymetry mija słupek.

Tuż przed przerwą obie drużyny mają po jednej dobrej sytuacji. Atak Czarnogórców w ostatniej chwili powstrzymuje Jędrzejczyk. Po drugiej stronie boiska sam na sam z bramkarzem jest Lewandowski, ale strzela w bramkarza.

Pierwsza połowa kończy się remisem 1:1, który dla nas oznacza koniec marzeń o brazylijskim mundialu ale to Polacy są drużyną lepszą. Nie pozostaje nam nic innego jak wierzyć, że po przerwie udokumentują swą wyższość drugą bramką. Zwłaszcza, że na boisku nie ma największych gwiazd rywali - Joveticia i Vucinicia.
Zaczęła się druga połowa spotkania. W zespole gości następuje zmiana. Za Krkoticia wchodzi Vukcević.

W 51 min. należał nam się rzut karny po faulu na Sobocie. Zamiast jedenastki sędzia odgwizdał jednak spalonego, choć telewizyjne powtórki dowiodły, że holenderski arbiter się pomylił. W momencie podania Lewandowskiego Sobota nie był na pozycji spalonej.

Żółta kartka dla stopera gości Dzudovicia za faul na Lewandowskim.

Błąd Glika i szansa dla gości. Na szczęście kapitan Torino naprawia swoją pomyłkę blokując strzał Czarnogórca na róg.

Nieco słabszy okres gry Polaków, którzy oddali na chwilę inicjatywę Czarnogórcom. Do wejścia na boisko szykuje się Paweł Wszołek.

W 62 min. zmęczonego Sobotę zastępuje Wszołek. Zobaczymy co gracz Sampdorii Genua da reprezentacji.

W ostatnich kilku minutach brakuje groźnych akcji. Zaczynamy grać zbyt nerwowo i piłka krąży głównie w środku pola.

W 69 min. wróciliśmy z dalekiej podróży. W naszym polu karnym znalazło się aż trzech rywali, ale na szczęście Damjanović uderzył nad poprzeczką.

Polacy stali się dziwnie ospali. Coraz groźniej atakuje natomiast Czarnogóra.

Wreszcie dobra akcja Polaków. Z 8 m głową pod poprzeczkę strzela Błaszczykowski, ale bramkarz rywali wybija piłkę na róg.

Trzecia zmiana w polskim zespole. Za Zielińskiego wchodzi Adrian Mierzejewski.

10 minut do końca meczu. 10 minut nadziei na gola, który przedłuży nasze szanse na wyjazd do Brazylii.

Cała seria błędów polskich piłkarzy i świetna okazja dla Czarnogóry. Na szczęście Kaselica nie trafia w piłkę w naszym polu karnym.
90 minut minęło, a my wciąż nie potrafiliśmy strzelić drugiego gola. Sędzi dolicza do regulaminowego czasu 240 sekund.

Na 10 sekund przed ostatnim gwizdkiem piłkę do bramki Czarnogóry skierował Błaszczykowski. Stadion Narodowy eksplodował radością, ale sędzia z Holandii nie uznał gola odgwizdując pozycję spaloną Mierzejewskiego.

Koniec meczu. Remisujemy z Czarnogórą 1:1 i praktycznie tracimy szansę na grę w finałach MŚ.

POLSKA CZARNOGÓRA TRANSMISJA LIVE OD GODZ. 20:45 W PORTALU EKSTRAKLASA.NET:

Mecz Polska - Czarnogóra, gdzie oglądać LIVE, RELACJA ONLINE: Tradycja meczów o wszystko w wykonaniu polskiej reprezentacji piłkarskiej liczy sobie już wiele lat. W piątek o 20.45 w Warszawie dopisany zostanie do niej kolejny rozdział: zespół prowadzony przez Waldemara Fornalika zmierzy się z Czarnogórą w spotkaniu, którego stawką będzie być albo nie być w wyścigu o udział w mistrzostwach świata w Brazylii w 2014 roku.

POLSKA-CZARNOGÓRA TUTAJ ZOBACZYSZ TRANSMISJE LIVE, ONLINE
MECZ POLSKA CZARNOGÓRA TRANSMISJA ONLINE NA ŻYWO - KLIKNIJ

Jak zwykle w takich przypadkach selekcjoner ma więcej problemów niż zwykle. Tym razem z powodu plagi kontuzji rozsypała się biało-czerwonym linia ataku. Pewniakiem jest jedynie Robert Lewandowski, który jednak w kadrze od dawna już regularnie zawodzi. Dlatego właśnie Fornalik w trybie awaryjnym powołał Pawła Brożka, co zdziwiło nawet samego zainteresowanego.
Szkoleniowiec zapewnia, że stawka meczu jego podopiecznych nie sparalizuje. Ci jednak świetnie zdają sobie sprawę, że po stracie punktów m.in. z Ukrainą i Mołdawią margines błędu przestał istnieć.

- Mecz z Czarnogórą traktujemy jakby to był nasz finał - zadeklarował nawet w rozmowie z PAP Łukasz Szukała, który może zadebiutować w meczu o punkty.

Biało-czerwonych wspierać z trybun będzie ponad 44 tysiące kibiców. W pierwszym meczu obu drużyn, który otwierał kwalifiakcje, padł remis 2:2, a gole zdobyli Nikola Drincić (27) i Mirko Vucinić (45) dla gospodarzy oraz Jakub Błaszczykowski (6-karny) i Adrian Mierzejewski (55) dla Polaków.

Mecz Polska Czarnogóra transmisja tv live:

Bezpośrednią transmisję LIVE z meczu Polska-Czarnogóra pokażą TVP1 i Polsat Sport. Spotkanie Anglia - Mołdawia (od 20.50) pokaże Orange Sport. A na przystawkę możecie zobaczyć występ polskiej młodzieżówki rywalizującej o udział w mistrzostwach Europy - wyjazdowe spotkanie ze Szwecją pokaże TVP Sport od 18.20.

6. San Marino6 00-29

Bezpośredni awans do mistrzostw świata w 2014 roku wywalczą zwycięzcy grup. Osiem najlepszych drużyn, które w swoich grupach zajmą drugie miejsca, zagra w barażach. Aby wyłonić wspomniane osiem drużyn, z dziewięciu grup eliminacyjnych stworzona zostanie specjalna tabela. Drużyny zajmujące drugie miejsca będą miały odliczone punkty zdobyte w meczach z drużynami z ostatnich miejsc w swoich grupach (oprócz drugiej drużyny z grupy I, gdzie gra pięć zespołów)

*Urlop macierzyński 2013 POZNAJ NOWE ZASADY
*Co budują przy DTŚ - nie wiesz? ZOBACZ MAPĘ I ZDJĘCIA INWESTYCJI
*MISS POLKA 2013: Najpiękniejsze dziewczyny przed finałem konkursu [ZOBACZ ZDJĘCIA]