Ważne
  Jak często uprawiać seks, by być szczęśliwym? Najważniejsze...

  Jak często uprawiać seks, by być szczęśliwym? Najważniejsze - kochać się częściej niż sąsiedzi

  Carol Midgley

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Jak często uprawiać seks, by być szczęśliwym? Najważniejsze - kochać się częściej niż sąsiedzi

  ©Jacob Appelbaum/CC-BY-SA

  Czy małżeństwa są szczęśliwe, gdy częściej uprawiają seks? Dwa nowe badania, oparte na sondażach przeprowadzonych wśród ponad 100 tys. respondentów, wskazują, że tak. Najnowsze dowody badaczy zaskakują, a analizuje je Carol Midgley.
  Jak często uprawiać seks, by być szczęśliwym? Najważniejsze - kochać się częściej niż sąsiedzi

  ©Jacob Appelbaum/CC-BY-SA

  Kilka miesięcy temu Deborah, matka dwójki małych dzieci, wyszła z przyjaciółkami do pubu. Gdy po kilku drinkach rozmowa zeszła na seks, Deborah, półprzytomna po wielu nieprzespanych nocach, przyznała, że nie kochała się z mężem od siedmiu miesięcy. - Byłam zdumiona - mówi. - Dziewczyny się ożywiły. Ulga, jakiej doznały, była wręcz namacalna.

  Niektóre koleżanki niepokoiły się, że zbyt rzadko uprawiają seks ze swoimi partnerami, tymczasem okazuje się, że - hurra! - są pary, które sypiają ze sobą jeszcze rzadziej. - Odniosłam wrażenie, że poprawiłam im humor - dodaje oschle.

  I prawdopodobnie ma rację.

  Najnowsze badania naukowe sugerują, że ludzie są tym szczęśliwsi, im częściej uprawiają seks - i, co ciekawe, szczęście jest większe, gdy sądzą, że kochają się częściej niż inni. Nasz poziom zadowolenia waha się zależnie od tego, jak często - w porównaniu z nami - kochają się nasi przyjaciele i sąsiedzi, wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Kolorado w Boulder. Już sam tytuł "Sex and the Pursuit of Happiness: How Other People's Sex Lives are Related to Our Sense of Well-Being", ("Seks a pogoń za szczęściem: jak życie erotyczne innych ludzi wpływa na nasze samopoczucie") wydaje się potwierdzać, że z Kowalskimi rywalizujemy nie tylko w kategoriach dochodów, samochodu, domu czy urlopu, ale i aktywności w sypialni.

  Można przywoływać argument, że porównywanie częstotliwości, z jaką uprawiamy seks, nie ma większego sensu, bo na ten temat wielu z nas kłamie w żywe oczy. Dowody wskazują jednak, że życie prywatne innych ludzi ma dla nas duże znaczenie, głównie ze względu na pragnienie upewnienia się, że mieścimy się w "normie". Rozmaite sondaże i kolorowe czasopisma regularnie nas wypytują: "Czy wystarczająco często uprawiasz seks?" i "Ile razy w tygodniu to norma?". Pacjenci zamęczają seksuologów pytaniami o to, jak często powinni chodzić do łóżka się ze swoimi partnerami, jak gdyby istniała jakaś optymalna częstotliwość, zalecana w celu uzyskania stanu zadowolenia.Wbrew obiegowym opiniom dowody niezbicie wskazują, że życie prywatne innych ludzi ma dla nas ogromne znaczenie, głównie ze względu na pragnienie upewnienia się, że mieścimy się w "normie"

  Poszukując odpowiedzi, naukowcy przeprowadzili w tym roku kosztowny globalny sondaż online, dotyczący naszego prywatnego życia, ze szczególnym uwzględnieniem czynników, które wydają się nas uszczęśliwiać. Uzyskane w ten sposób informacje autorzy przedstawili w formie książki, "The Normal Bar" ("W normie"). Publikacja zawiera dane uzyskane od blisko 100 tys. respondentów z całego świata - tak obszerna grupa badawcza daje niemal pewność statystyczną, że wiemy, co rzeczywiście dzieje się pod globalną kołdrą. Naukowcy wypytali pary nie tylko o ich życie erotyczne i sypialniane upodobania, ale też poprosili o wskazanie typowych zachowań, zapewniających szczęście w związkach.

  Oto dobre wiadomości. Jak piszą autorzy: "Jeśli martwisz się, że wszyscy wokół ciągle uprawiają seks, możesz się uspokoić". Okazuje się, że tylko 7,3 proc. respondentów uprawia seks codziennie. Około 28,2 proc. pytanych kocha się parę razy w miesiącu; 8,2 proc. robi to raz w miesiącu, 13,4 proc. rzadziej niż raz w miesiącu, a 5,1 proc. w ogóle nie ma życia erotycznego. Większość respondentów - 37,9 proc. wszystkich par - twierdzi, że najczęściej kocha się trzy, cztery razy w tygodniu, a więc częściej, niż wskazywały dotychczasowe badania.
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dla sąsiadów na wszelki wypadek

   spokojny

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Ja się pieprzę ile razy chcę, a dla sąsiadów na wszelki wypadek włączam pięć razy codziennie
   na godzinę magnetofon przy ścianie w sypialni z takim jękami,
   że z zazdrości chyba już poszli do...rozwiń całość

   Ja się pieprzę ile razy chcę, a dla sąsiadów na wszelki wypadek włączam pięć razy codziennie
   na godzinę magnetofon przy ścianie w sypialni z takim jękami,
   że z zazdrości chyba już poszli do poradni impotenckiej.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Moi sąsiedzi mają ponad 80 lat

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

   To chyba spełniamy ten warunek, ale szczerze mówiąc w ogóle mnie nie obchodzi co i jak często robią w łóżku sąsiedzi. Może to przejaw zboczenia?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale bzdety

   ojej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   Pierdoły.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dobre ;)

   almek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

   Kochać się częściej niż sąsiedzi, a to dobre ;) Poza tym warto moim zdaniem stawiać na portale typu hotmax http://rok-sa.pl - oczywiście jeśli się jest singlem. To dopiero podkręca zmysły i sprawia...rozwiń całość

   Kochać się częściej niż sąsiedzi, a to dobre ;) Poza tym warto moim zdaniem stawiać na portale typu hotmax http://rok-sa.pl - oczywiście jeśli się jest singlem. To dopiero podkręca zmysły i sprawia przyjemność. Wtedy można, jak najbardziej, z inną kobietą co dzień ;)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   częsty seks

   felek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 19

   uprawiać seks codziennie to czysta przyjemność, tylko koniecznie z inna kobietą

   Zdjęcie autora komentarza
   Na urozmaicenie

   Jacek Komorowski

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   Ciekawy artykuł dla tego ja z żoną dla urozmaicenia naszych zabaw uzywamy gadzetów http://www.sklep-intymny.pl/pol_m_Akcesoria-erotyczne-257.html które wprowadzają nam nowe doznania wrażenia...rozwiń całość

   Ciekawy artykuł dla tego ja z żoną dla urozmaicenia naszych zabaw uzywamy gadzetów http://www.sklep-intymny.pl/pol_m_Akcesoria-erotyczne-257.html które wprowadzają nam nowe doznania wrażenia polecamy używanie osobom co już im się znudził standardowy sex zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   D**** Maryni

   cytat (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 22

   Rozmowa o doopie Maryni zamiast analizy obecnej sytuacji w Polsce i na świecie?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szczesliwi

   Jebaka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Moi sasiedzi upawiaja sex raz na piec lat a ja z zona raz na dwa lata jestesmy szczesliwi. Powodzenie

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama