18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Urodziny Katowic 2013 TOP 10 BEZPŁATNYCH KONCERTÓW

Katarzyna Pachelska
Katarzyna Pachelska
Puppetmastaz, jedyny na świecie skład hiphopowy złożony z pacynek, wystąpi w czwartek 14 września na placu Sejmu Śląskiego w Katowicach
Puppetmastaz, jedyny na świecie skład hiphopowy złożony z pacynek, wystąpi w czwartek 14 września na placu Sejmu Śląskiego w Katowicach ARC
Imprezy z okazji 148. Urodzin Katowic już się zaczęły. Ich kulminacją będą weekendowe (13 i 14 września) plenerowe koncerty na Muchowcu. Wystąpią gwiazdy. Ciekawie zapowiadają się też inne koncerty, m.in. muzyki poważnej, na które wstęp również jest wolny. ZOBACZ URODZINY KATOWIC 2013 PROGRAM

1. 11 września (środa), koncert Filharmonii Śląskiej, „Symfonia”, sala koncertowa Akademii Muzycznej (ul. Zacisze 3), godz. 18.00
Filharmonicy Śląscy w repertuarze najwybitniejszego kompozytora związanego z Katowicami – Henryka Mikołaja Góreckiego. Zabrzmią m.in. jego „Trzy tańce” oraz „Koncert na fortepian i orkiestrę smyczkową”. W partiach solowych wystąpi córka kompozytora, pianistka Anna Górecka. Orkiestrę poprowadzi Jan Wincenty Hawel.
Bezpłatne wejściówki są do odebrania w punkcie informacyjnym w "Symfonii"

2. 12 września (czwartek), Ensemble Basiani, Kościół pw. św. Anny, Nikiszowiec, godz. 20.00
Gruziński chór Ensemble Basiani powstał w 2000 roku jako część Chóru Kościelnego Katedry Świętej Trójcy w Tbilisi. Członkami zespołu są młodzi artyści z różnych regionów Gruzji, których łączy to, że wszyscy pochodzą rodzin o tradycjach śpiewaczych. W repertuarze Ensemble Basiani znajdują się tradycyjne pieśni gruzińskie, które grupa odnajduje, prowadząc badania m.in. wśród najsłynniejszych śpiewaków i dyrygentów starszej generacji. Koncertowali na wielu światowych scenach, współpracowali m.in. z Katie Meluą. W dorobku mają wydaną w 2012 roku płytę „Georgia: Sacred & Secular Vocal Polyphony”.
Obowiązują bezpłatne wejściówki

3. 12 września (czwartek), Puppetmastaz, plac Sejmu Śląskiego, godz. 20.00
Puppetmastaz to jedyny na świecie skład hiphopowy złożony z pacynek. Występy zespołu to połączenie teatrzyku kukiełkowego z koncertem hiphopowym (muzycy śpiewają, animując pacynki, ale też wychodzą przed kurtynę). Działalność grupy nie ogranicza się jednak do występów scenicznych. Minialbum „Humans Get All The Credits” został wydany w 2002 roku i od razu zdobył uznanie fanów. Pierwszy pełny album – „Creature Funk” – ukazał się rok później. Po kolejnych dwóch latach grupa opublikowała „Creature Shock Radio”. Najnowszy, piąty album („Revolve and Step Up!”) ukazał się w maju 2013 roku.
Do współpracy z Puppetmastaz przyznają się m.in. tacy artyści jak: Mocky, Gonzales, Patric Catani, Taylor Savvy, AD Hawk, Max Turner, N1rto.
Wstęp wolny.

4. 13 września (piątek), Mela Koteluk, Dolina Trzech Stawów, godz. 18.30
Mela Koteluk współpracowała z Gabą Kulką i Scorpions, a karierę rozpoczęła od konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” i telewizyjnego show „Droga do gwiazd”. W 2012 roku wydała debiutancki, solowy album „Spadochron”, który szybko stał się bardzo popularny. Eklektyczne połączenie dream popu, łagodnej elektroniki i charakterystycznego wokalu Meli przyniosło jej dwa Fryderyki w 2013 roku: w kategoriach Debiut Roku i Artysta Roku.
Wstęp wolny.

5. 13 września (piątek), zespół Coma, Dolina Trzech Stawów, godz. 20.00
Coma powstała w 1998 roku w Łodzi z inicjatywy gitarzysty Dominika Witczaka i perkusisty Tomasza Stasiaka. Wkrótce do zespołu dołączyli inni, z wokalistą Piotrem Roguckim na czele. Debiutancki album „Pierwsze wyjście z mroku” zdobył m.in. nagrodę Fryderyka w kategorii Album Roku – Rock. Dorobek zespołu to 6 płyt, z których ostatnia – „Don't Set Your Dogs On Me” – ukazała się w 2013 roku.
Wstęp wolny.
6. 13 września (piątek), zespół Myslovitz, Dolina Trzech Stawów, godz. 21.30
Bez wątpienia najlepszy polski zespół rockowy przełomu wieków, który wprowadził na polską scenę brytyjską muzykę gitarową. Zespół powstał z inicjatywy Artura Rojka w 1992 roku w Mysłowicach. Przełomowy w historii grupy był rok 1999. Wtedy ukazał się czwarty album Myslovitz, „Miłość w czasach popkultury”, który błyskawicznie zdobył status platynowej płyty. 20 kwietnia 2012 roku zespół ogłosił, że kończy działalność w dotychczasowym składzie. Artura Rojka zastąpił Michał Kowalonek, znany z zespołu Snowman. W nowym składzie muzycy wydali album „1.577”.
Wstęp wolny.

7. 13 września (piątek), zespół Kaliber 44, plac Sejmu Śląskiego, godz. 21.00
Prawdziwa legenda polskiej muzyki. Grupa powstała w 1994 roku w Katowicach z inicjatywy Joki i AbradAba, czyli braci Michała i Marcina Martenów. Wkrótce do składu dołączył Magik, czyli Piotr Łuszcz (w 1998 roku opuścił grupę). W szczytowym okresie działalności przypadającym na lata 1996–2000, grupa wydała trzy albumy studyjne pozytywnie ocenione przez krytyków muzycznych i publiczność. Podczas Urodzin Miasta zagra w pełnym, 11-osobowym składzie, co stanowi dodatkową wartość koncertu.
Wstęp wolny.

8. 14 września (sobota), Ania Dąbrowska, Dolina Trzech Stawów, godz. 18.30
Znakiem rozpoznawczym Ani Dąbrowskiej jest muzyka silnie inspirowana brzmieniami retro i stylistyką lat 60. Od niemal dekady zajmuje ważne miejsce w czołówce polskich wokalistów. Współpracowała między innymi z Leszkiem Możdżerem i Krzysztofem Krawczykiem. Jej ostatni, zeszłoroczny album „Bawię się w świetnie” uzyskał status platynowej płyty.
Wstęp wolny.

9. 14 września (sobota), zespół Czarno-Czarni, Dolina Trzech Stawów, godz. 20.00
Swingowo-rockowa grupa, której członkowie wywodzą się z zespołów Big Cyc i Bielizna. W skład zespołu wchodzą Jarosław Janiszewski (Bielizna) i Dżej Dżej, Piękny Roman, Dżery oraz Gadak (Big Cyc). Pierwsza płyta, zatytułowana po prostu „Czarno-Czarni”, ukazała się w 1998 roku. Kolejne wychodziły co dwa lata: „Niewidzialni” (2000), „Jasna Strona Księżyca” (2002). W 2004 roku Czarno-Czarni opublikowali „Sułtanów swingu”, na którym zawarli własne wersje klasycznych polskich przebojów z lat 30., 40. i 50. XX wieku. Po kilku latach, w 2009 roku, ukazał się krążek „Nudny Świat”, a w 2013 najnowszy album – „The Power of The Dance Floor”.
Wstęp wolny.

10. 14 września (sobota), zespół Big Cyc, Dolina Trzech Stawów, godz. 21.30
Chociaż na początku kariery w grze zespołu dominował punk rock, obecnie kojarzony jest z utworami prześmiewczymi, ironicznymi i popowymi. Big Cyc powstał w 1988 roku, kiedy w klubie Balbina w Łodzi zorganizowano koncert-happening „Uroczysta akademia z okazji 75-lecia wynalezienia damskiego biustonosza”. Pierwsza płyta zespołu, „Z partyjnym pozdrowieniem. 12 hitów w stylu lambada hardcore”, ukazała się w 1990 roku i od razu przyniosła Big Cycowi popularność. To właśnie z tej płyty pochodzą jedne z największych przebojów: „Ballada o smutnym skinie” czy „Berlin Zachodni”. Big Cyc w dorobku ma 18 albumów (ostatni, wydany w 2013 roku, nosi tytuł „Big Cyc wiecznie żywy”). W tekstach muzycy nie stronią od dowcipu, a ich koncerty to prawdziwy show.
Wstęp wolny.



*POGODA NA WRZESIEŃ 2013
*Koszmarny wypadek w Jasienicy: Jechał pod prąd i zginął w płomieniach [ZDJĘCIA +18]
*MISS POLKA 2013: Najpiękniejsze dziewczyny Polski wybrane! [ZOBACZ ZDJĘCIA]
*Kolejka Elka już działa! Zobacz całą trasę z lotu ptaka [ZDJĘCIA+ WIDEO]

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!