Polacy i Czesi budują razem drogę z Tworkowa do czeskiego...

  Polacy i Czesi budują razem drogę z Tworkowa do czeskiego Dehylova

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Za ponad 688 tysięcy euro wybudowana zostanie droga z Tworkowa do czeskiego Dehylova.
  Inwestycja będzie realizowana wspólnie przez powiat raciborski i Kraj Morawsko-Śląski. Napisany przez polskich i czeskich urzędników projekt otrzyma wsparcie finansowe z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej.

  - Dofinansowanie wyniesie 85 procent inwestycji - wyjaśnia Karolina Kunicka, rzeczniczka starostwa powiatowego w Raciborzu. - Czesi mają więcej roboty od nas.
  Nasz odcinek z Tworkowa do granicy jest o wiele krótszy. Jego modernizacja kosztować będzie około 148 tysięcy euro, a reszta pieniędzy zostanie przeznaczona na drogę w Czechach - mówi Karolina Kunicka.

  Mieszkańcy już nie mogą doczekać się na rozpoczęcie prac. Droga biegnąca z Tworkowa do granicy jest bowiem w kiepskim stanie.

  To nie pierwsza inwestycja na Raciborszczyźnie realizowana wspólnie z Czechami za unijne pieniądze. Niedawno otwarto nową drogę z Krzanowic do Strahovic. Napisany przez polskich i czeskich urzędników projekt, który otrzymał wsparcie Unii (prawie 230 tysięcy złotych) nosił nazwę "Przywrócenie historycznych więzi". Nie było w tym zresztą przypadku. Polna droga biegnąca z Krzanowic do Strahovic częściej dzieliła niż łączyła. Po każdym większym deszczu była nieprzejezdna.

  - Dzięki tej drodze została zlikwidowana jedna z poważniejszych barier we wzajemnych relacjach - mówi Manfred Abrahamczyk, burmistrz Krzanowic.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama