Beskidzka Piątka nominowana do ogólnopolskiej nagrody

  Beskidzka Piątka nominowana do ogólnopolskiej nagrody

  Wanda Then

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Beskidzka Piątka nominowana została do głównej nagrody w drugiej edycji konkursu "Polska pięknieje - 7 cudów Funduszy Europejskich". Jego celem jest wyłonienie najlepszych projektów, które przyczyniły się do podniesienia atrakcyjności turystycznej Polski.
  Konkurs urósł do rangi największej w kraju rywalizacji przedsięwzięć współfinansowanych z funduszy europejskich. Jest częścią dużego projektu promocyjnego obejmującego m.in. serię regionalnych konferencji "Polska pięknieje - wiedza czyni cuda" realizowanych na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, których partnerem medialnym jest Polska Dziennik Zachodni.

  O nominacje i nagrody ubiegało się w tym roku 137 kandydatów, 40 proc.
  więcej niż w ubiegłym. Kapituła oceniała je w trzech kategoriach: rewitalizacja, obiekt turystyczny oraz turystyka transgraniczna i międzynarodowa. Do nagród nominowała 20 przedsięwzięć, wśród których znalazły się dwa projekty z województwa śląskiego. Poza Beskidzką Piątką nominację uzyskał Zamek Piastowski w Gliwicach.

  Program rozwoju i promocji produktów turystycznych i kulturowych Beskidzkiej Piątki, nominowany w kategorii Produkt promocyjny, rywalizuje z 2 projektami z Warmii i Mazur oraz Wielkopolski.

  Konkurencja jest duża, bo jakość konkursowych zgłoszeń jest wysoka. Jest jednak o co walczyć. To bowiem nie tylko prestiż w postaci pięknej statuetki wręczanej podczas uroczystej gali wieńczącej Forum Funduszy Europejskich, ale konkretne działania promujące zwycięzców w kraju i za granicą. Najlepsi mogą liczyć na filmy, informacje w mediach, a także multimedialną wystawę "Polska pięknieje". W tym roku dodatkowo pow-stanie polsko-angielski album z wszystkimi nominowanymi i wyróżnionymi projektami, a także specjalna tablica, którą laureaci będą mogli zawiesić na elewacji budynku, a która symbolizuje zwycięski projekt.

  Beskidzka Piątka ma dużą szansę na nagrodę. To 5 miejscowości Beskidu Śląskiego: Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń i Wisła, które przez lata rywalizowały o turystów. W końcu w 2007 roku podpisały porozumienie, wspólnie się promują, występują na targach, wydają katalogi i ubiegają się o unijne fundusze.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama