Ważne
  Pacjentkę szpitala w Zabrzu zabił wstrząs septyczny

  Pacjentkę szpitala w Zabrzu zabił wstrząs septyczny

  MAO

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wstrząs septyczny był przyczyną śmierci 20-letniej Kingi, która zmarła w styczniu w zabrzańskim Szpitalu Rejonowym.
  Na szczęście badania laboratoryjne wykluczyły sepsę, którą wywołują niebezpieczne, uodpornione na antybiotyki mutacje meningokoków. Wstrząs nastąpił prawdopodobnie dlatego, że organizm kobieta miał obniżoną odporność immunologiczną.

  Tymczasem prokuratura sprawdza, czy przy diagnostyce pacjentki doszło do zaniedbania. Ratowniczka medyczna, która przywiozła Kingę do szpitala, utrzymuje, że kobieta już miała objawy sepsy, o czym poinformowała telefonicznie lekarza dyżurnego. Ten jednak zaprzecza.

  - Prowadzimy w tej sprawie postępowanie pod kątem narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia poprzez niewłaściwą lub opóźnioną diagnostykę - mówi Alina Skoczyńska, szefowa zabrzańskiej prokuratury.

  Przypomnijmy: 20-letnia Kinga została przywieziona do zabrzańskiego szpitala przez karetkę w nocy z 15 na 16 stycznia z blisko 40-stopniową gorączką. Była przytomna. - W dokumentach sporządzonych przez ratowniczkę medyczną były wypisane objawy wskazujące na grypę plus zasadnicze schorzenie, na które leczyła się pacjentka. Umieszczono ją na sali obserwacyjnej oddziału ratunkowego. Po kilku godzinach jej stan zaczął się stabilizować - przypomina Jan Węgrzyn, dyrektor szpitala. Około godz. 6. stan zabrzanki gwałtownie się pogorszył, a pielęgniarka spostrzegła zmiany skórne na ciele dziewczyny i wezwała lekarza. Wówczas dla medyków stało się jasne, że dziewczyna może być zarażona posocznicą. Mimo podanych antybiotyków, Kinga zmarła.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama