Zamknięcie sezonu motocyklowego w Tychach [ZDJĘCIA]

  Zamknięcie sezonu motocyklowego w Tychach [ZDJĘCIA]

  JOL

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zamknięcie sezonu motocyklowego w Tychach [ZDJĘCIA]
  1/29
  przejdź do galerii
  Zamknięcie sezonu motocyklowego odbyło się dziś w tyskiej parafii o. Pio w Mąkołowcu. Specjalną mszę odprawili księża-motocykliści, Dariusz Gadomski i Michał Macherzyński.
  Tradycją w Tychach staje się rozpoczynanie sezonu motocyklowego w parafii MB Królowej Aniołów w Wilkowyjach i kończenie go w parafii o. Pio w Mąkołowcu. Proboszczami obu parafii są zapaleni motocykliści, księża Michał Macherzyński i Dariusz Gadomski.

  Ks. Michał zrobił w tym sezonie 15 tys. km. Był m.in. w Rzymie, na zlocie harleyowców z okazji 110. urodzin firmy Harley-Davidson.

  Adam Murcha z Siemianowic Śląskich, mieszkający w Australii, przejechał 10 km, głównie na Bałkanach i w Polsce.
  - Dla motocykla nie ma złych dróg. Motor to taki pojazd, że jak się człowiek przyłoży, to on nawet frunie. Motocykl jest bardzo fajnym środkiem komunikacji. Polecam. Nade wszystko jest wąski, wszędzie się zmieści, na środkowej linii zawsze znajdzie się dla niego miejsce - mówi.

  Dla Mirosława Jarczyka z Czerwionki Leszczyn ten sezon zaczął się nieszczęśliwie. Na dzień przed inauguracją w Wilkowyjach, 12 kwietnia, miał wypadek, podczas którego złamał nadgarstek i obojczyk. Kilometrów na liczniku przybyło więc dużo mniej niż zwykle.

  Podczas uroczystości zamykającej sezon ujawniły się dwa kluby motocyklowe: Chrześcijański Klub Motocyklistów Boanerges oraz Catholic Motorcycle Club Souls' Hunters (Łowcy dusz) z Żor, który organizuje comiesięczne spotkania motocyklistów w żorskim kościele Miłosierdzia Bożego w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Wszystko zaczyna się mszą o godz. 18.

  Ks. Michał Macherzyński, proboszcz parafii wilkowyjskiej, również myśli o zwiększeniu okazji do spotkań. Może na Zaduszki, może na Boże Narodzenie, może na jedno i drugie.

  - Mit o dawcach organów nie jest o tych ludziach - mówi tyszanin Adam Antosiewicz, który przyznaje się raczej do duchowej łączności z tym środowiskiem, bo na motorze już teraz nie jeździ (kiedyś miał poniemieckie bmw 350, ale to dawne dzieje).- To są wspaniali ludzie. Same pozytywne wibracje.  *POGODA NA WRZESIEŃ 2013
  *Koszmarny wypadek w Jasienicy: Jechał pod prąd i zginął w płomieniach [ZDJĘCIA +18]
  *MISS POLKA 2013: Najpiękniejsze dziewczyny Polski wybrane! [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Kolejka Elka już działa! Zobacz całą trasę z lotu ptaka [ZDJĘCIA+ WIDEO]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo