Dyrektor szkoły w Będzinie pod wpływem alkoholu. Decyzja...

  Dyrektor szkoły w Będzinie pod wpływem alkoholu. Decyzja dzisiaj!

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dyrektor szkoły w Będzinie pod wpływem alkoholu. Decyzja dzisiaj!

  ©ARC

  Dzisiaj podczas posiedzenia Zarządu Powiatu ma zapaść decyzja w sprawie dyrektora Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych z Będzina. W ub. tygodniu dyrektor został przyłapany w pracy pod wpływem alkoholu. Policja przyjechała do szkoły w środę po otrzymaniu anonimowego telefonu. Funkcjonariusze na miejscu zbadali dyrektora alkomatem i jak się okazało, anonimowy donosiciel miał rację. Dyrektor od razu został odsunięty od swoich obowiązków i przebywa na zwolnieniu lekarskim.
  Dyrektor szkoły w Będzinie pod wpływem alkoholu. Decyzja dzisiaj!

  ©ARC

  Obowiązki dyrektora szkoły przejął Paweł Barcik, wicedyrektor szkoły. Jak udało nam się ustalić, dyrektor szkoły miał 0,74 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  DYREKTOR SZKOŁY W BĘDZINIE DOSTAŁ NAGANĘ I ZREZYGNOWAŁ ZE STANOWISKA


  - W środę dotarła do nas informacja o tym, że w szkole pojawili się policjanci, którzy mieli stwierdzić u dyrektora stan wskazujący na spożycie alkoholu - mówi Krzysztof Kozieł, rzecznik Starostwa Powiatowego w Będzinie. - Wciąż jeszcze czekamy na dokument potwierdzający ten fakt z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Niezależnie od tego, sytuacja ta będzie analizowana na jutrzejszym posiedzeniu Zarządu Powiatu, gdzie zapadną w odniesieniu do dyrektora konkretne decyzje - dodaje.

  Dzisiaj prawdopodobnie zapadną decyzje dyscyplinarne wobec dyrektora szkoły. Niewykluczone, że straci pracę, choć nie jest to przesądzone.

  - Procedury w takich przypadkach są identyczne dla wszystkich nauczycieli. Nie ma znaczenia stopień awansu służbowego - mówił nam Grzegorz Raczek, dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Sosnowcu. - To komisja dyscyplinarna będzie prowadzić postępowanie sprawdzające, a następnie będzie orzekać w tej sprawie.

  Dyrektor szkoły nie chciał komentować zaistniałej sytuacji, tłumacząc, że nie może się wypowiadać będąc na L4.  *POGODA NA WRZESIEŃ 2013
  *Koszmarny wypadek w Jasienicy: Jechał pod prąd i zginął w płomieniach [ZDJĘCIA +18]
  *MISS POLKA 2013: Najpiękniejsze dziewczyny Polski wybrane! [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Kolejka Elka już działa! Zobacz całą trasę z lotu ptaka [ZDJĘCIA+ WIDEO]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama