Teatr Elektryczny w Skoczowie już otwarty! Jest bardziej...

  Teatr Elektryczny w Skoczowie już otwarty! Jest bardziej przyjazny widzom

  KAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jedno z najstarszych kin w Polsce ponownie odwiedzają miłośnicy dziesiątej muzy. Skoczowski Teatr Elektryczny przeszedł gruntowną modernizację.
  Ponad stuletni budynek zyskał nową kondygnację, na której umieszczono m.in. kawiarnię z zapleczem kuchennym i pomieszczenia do prowadzenia zajęć warsztatowych.

  Gruntownie przebudowana została główna sala kinowo-teatralna z zapleczem, garderobą i rekwizytornią. Budynek zyskał także windę dla osób niepełnosprawnych.

  Nowe wnętrze zabytkowego Teatru Elektrycznego będzie teraz mniejsze, ale tylko o 10 miejsc. Na widowni zasiąść mogą 104 osoby. Sala została tak zaprojektowana, by miała charakter wielofunkcyjny. Poza filmowymi projekcjami mogą się tu odbywać koncerty i spektakle teatralne.

  Podczas uroczystego otwarcia odnowionego Teatru Elektrycznego pracownicy Miejskiego Domu Kultury zabrali gości w podróż do przeszłości. Wyświetlono film "Historia skoczowskiego kina", w którym zaprezentowano zdjęcia przedwojenne, pokazujące budynek hotelu "Pod Białym koniem", gdzie miały miejsce pierwsze projekcje filmowe, a także archiwalne fotografie zgromadzone przez Towarzystwo Miłośników Skoczowa. Pokazano fotoreportaż z dziejów kina od czasu, kiedy znajduje się on w strukturach MDK w Skoczowie.

  Teatr Elektryczny w mieści się w budynku z 1913 roku. Remont obiektu kosztował 2,6 miliona zł, ponad 2,2 mln zł to dofinansowananie z funduszy unijnych.  *POGODA NA WRZESIEŃ 2013
  *Koszmarny wypadek w Jasienicy: Jechał pod prąd i zginął w płomieniach [ZDJĘCIA +18]
  *MISS POLKA 2013: Najpiękniejsze dziewczyny Polski wybrane! [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Kolejka Elka już działa! Zobacz całą trasę z lotu ptaka [ZDJĘCIA+ WIDEO]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama