Ważne
  Laury wyśpiewane

  Laury wyśpiewane

  Regina Gowarzewska-Griessgraber

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Aż 65 młodych śpiewaków, uczniów szkół muzycznych II stopnia, wystartowało w VII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach. To największa obecnie tego typu impreza w Polsce, przeznaczona dla szkół średnich.
  - Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, o czym świadczy ilość równorzędnie przyznanych nagród. Niewątpliwym walorem tego konkursu jest fakt, że ciągle odkrywane są nowe pieśni Ludomira Różyckiego, patrona imprezy. W tym roku wyróżnienie za prawykonanie Wokalizy kompozytora otrzymała Margarita Slepakova ze Szkoły im. Elsnera z Warszawy - mówi prof. Jan Ballarin, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Gliwicach, organizatora konkursu.


  Uczestników oceniało 5-osobowe jury, w składzie którego znaleźli się znakomici śpiewacy i pedagodzy, reprezentujący największe ośrodki akademickie w Polsce, pod przewodnictwem prof. Piotra Kusiewicza z gdańskiej Akademii Muzycznej.

  Dwie pierwsze równorzędne nagrody trafiły do Małgorzaty Bartkowskiej z PSM im. G. Fitelberga w Chorzowie i Elizy Natalii Safjan z PSM im. Fr. Chopina w Nowym Sączu.

  Konkurs zakończył się w sobotę, koncertem laureatów w sali Gliwickiego Teatru Muzycznego. Nagrodzeni wystąpili z towarzyszeniem orkiestry teatru.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama