Ścieżki rowerowe w Katowicach przejdą test

  Ścieżki rowerowe w Katowicach przejdą test

  Paweł Pawlik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ścieżki rowerowe w Katowicach zostaną ocenione przez mieszkańców Katowic, podczas I Społecznościowego Audytu Rowerowych Katowic. Masz wizję jak powinny wyglądać ścieżki rowerowe w Katowicach? Wiesz, gdzie jest niebezpiecznie i jak można poprawić ścieżki rowerowe w Katowicach? Przyłącz się do akcji.
  Ścieżki rowerowe w Katowicach zostaną ocenione przez mieszkańców

  Ścieżki rowerowe w Katowicach zostaną ocenione przez mieszkańców ©Arkadiusz Ławrywianiec

  I Społecznościowy Audyt Rowerowych Katowic potrwa od 20 do 22 września w Katowicach. W ramach akcji, każdy mieszkaniec będzie mógł wskazać kierunki rozwoju i budowy dla infrastruktury rowerowej lub zaznaczać miejsca, gdzie ścieżki rowerowe w Katowicach są miejscami niebezpiecznymi.

  Swoje sugestie mieszkańcy Katowic, mogą zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej eco21.pl.
  Na stronie znajduje się mapa społecznościowa, na której każdy może dodawać swoje opinie o tym, jak powinny rozwijać się ścieżki rowerowe w Katowicach. Zgłoszone uwagi zostaną przekazane katowickim urzędnikom z wnioskiem o zaplanowanie rowerowych inwestycji w budżecie na 2014 r.


  Ścieżki rowerowe w Katowicach: Rozkład jazdy I Społecznościowego Audytu Rowerowych Katowic
  20 września czyli w najbliższy piątek od godziny 10 do 20 uruchomione zostanie stoisko u zbiegu ulic Mariackiej i Mielęckiego, gdzie będzie można podzielić się spostrzeżenia na temat infrastruktury rowerowej Katowic.

  W sobotę, 21 września odbędzie się XIV edycja Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego Ścieżkami Rowerowymi Miasta Katowice. W tym roku uczestnicy będą mieli możliwość wyboru jednej spośród 8 tras rowerowych. Punkty startowe zlokalizowane będą w następujących rejonach miasta Katowice: Kostuchna, Ligota, Janów, Pomnik Powstańców Śląskich, Os. Witosa, Os. Tysiąclecia, Józefowiec, Murcki.

  Organizatorzy akcji audytu, zachęcają uczestników rajdu, aby w czasie przejazdu ulicami miasta zapamiętywali, które ścieżki rowerowe w Katowicach, mogą być niebezpieczne dla poruszających się na rowerach. A następnie wskazywali te miejsca, za pomocą mapy internetowej,

  22 września odbywa się natomiast Światowy Dzień Bez Samochodu. Tradycyjnie w tym dniu organizatorzy zachęcają do korzystania z innych środków transportu, jak np. rower. Będzie to też ostatni dzień w którym, wszyscy zainteresowani będą mogli przy wykorzystaniu mapy internetowej, przekazywać swoje uwagi, związane z rozwojem rowerowych Katowic.  *POGODA NA WRZESIEŃ 2013
  *Koszmarny wypadek w Jasienicy: Jechał pod prąd i zginął w płomieniach [ZDJĘCIA +18]
  *MISS POLKA 2013: Najpiękniejsze dziewczyny Polski wybrane! [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Kolejka Elka już działa! Zobacz całą trasę z lotu ptaka [ZDJĘCIA+ WIDEO]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama