Mój Reporter: Dlaczego rodziny wielodzietne nie mają ulg?

  Mój Reporter: Dlaczego rodziny wielodzietne nie mają ulg?

  ŁUG

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rodzina wielodzietna

  Rodzina wielodzietna ©ARC

  Dlaczego rodziny wielodzietne w Żywcu i na Żywiecczyźnie nie mają co liczyć na ulgi? Mieszkańcy Żywiecczyzny coraz częściej narzekają, że żadna z 15 gmin naszego powiatu (w tym także miasto Żywiec) w ogóle nie wspierają rodzin wielodzietnych mieszkających na naszym terenie.
  Rodzina wielodzietna

  Rodzina wielodzietna ©ARC

  Do naszej redakcji napisał ojciec pięciorga dzieci, Paweł Prochot, mieszkający w jednej z gmin Żywiecczyzny.
  – Najmłodsze dziecko niedawno się urodziło, natomiast najstarsza nasza córka ma 12 lat – mówi pan Paweł.

  Poniżej cała treść apelu przesłanego przez Pawła Prochota do naszej redakcji, innych dziennikarzy oraz do wójtów gmin Żywiecczyzny i starosty żywieckiego:

  Szanowni Przedstawiciele Narodu ,wybrani przez nas w wyborach!
  Po raz piąty zostałem ojcem. Każdy mi gratuluje. Miewam chwile radości z piątego potomka i mam chwile obaw o jego godne życie na Żywiecczyźnie .
  Z jednej strony musi być więcej dzieci, żeby miał kto pracować na nasze emerytury, z drugiej strony zadaję sobie pytanie :jak te dzieci wyżywić i zapewnić im lepszy start w dorosłe życie.
  Chciałbym te dzieciaki zabrać czasami na basen, do kina, teatru czy na lodowisko (najbliższe w Bielsku-Białej). Potem zaprosić na pizzę albo dobre lody. Nie zawsze mnie na to stać.
  Niestety, nie jestem już mieszkańcem miasta Bielsko-Biała ,gdzie się wychowałem, wykształciłem a potem płaciłem podatki . Jestem mieszkańcem Powiatu Żywieckiego i teraz tutaj jest moje życie.
  Mnie nie może objąć program Rodzina 3+ z Bielska-Białej.
  A ja zadaję Wam pytanie: w czym moje dzieci są gorsze od dzieci mojej siostry lub kolegi z ww miasta? Dlaczego oni idąc do kina ,na lodowisko czy do teatru płacą mniej za bilety niż ja ? Mogą tym samym lepiej dbać o wychowanie swoich pociech niż my :ludzie’’ spod strzech’’ Żywca i okolic.
  Bardzo Was proszę, zajmijcie się problemem braku takiego programu w Naszej Ziemi. Zgłaszałem ten temat kilka miesięcy temu Wójtowi gminy, w której mieszkam i w Starostwie Powiatowym w Żywcu ,jednakże nic się nie dzieje. Projekt nie wymaga dużych nakładów i dotacji ze strony i tak biednych budżetów gminnych czy powiatowych. Rozmawiałem z kilkoma firmami usługowymi i handlowymi, którzy w zamian za umieszczenie ich na liście partnerów programu są gotowi dać rabaty rzędu kilkunastu-kilkudziesięciu procent od cen cennikowych .I wcale nie chcą żadnych zwrotów poniesionych nakładów :przecież dla nich to czysty zysk ,że zacznie przychodzić więcej rodzin z dziećmi.
  Co więcej: firmy z Bielska-Białej, obecni partnerzy Rodziny 3+ są gotowe przyłączyć mieszkańców Żywca i powiatu do tego obecnie u nich działającego.
  Tym razem piszę list otwarty, robię to w imieniu wielu rodzin wychowujących troje i więcej dzieci .Wysyłam go jednocześnie do Wójtów Gmin pow. Żywieckiego ,Pana Starosty i Burmistrza Miasta Żywiec. Powiadamiam również media lokalne .
  Proszę ,połączcie siły i stwórzmy coś dobrego dla tych młodych ludzi ,jakimi są dzieci w rodzinach wielodzietnych. One na to liczą ,że Mama z Tatą zabiorą ich gdzieś a nie będą większości życia spędzać na podwórku ,bo rodziców nie stać na bilety do komunikacji i bilety wstępu.
  Pozdrawiam, liczę na kontakt i zaangażowanie.
  Zobaczcie, jak łatwo zrobić coś, co może okazać się wielkim wydarzeniem na skalę kraju: zakres geograficzny, ilość rodzin… Zabierzmy się do działania.

  Jako pierwszy na apel mieszkańca Żywiecczyzny odpowiedział burmistrz Żywca, Antoni Szlagor, który również rozesłał do mediów swoje stanowisko w tej sprawie.

  Poniżej publikujemy całą treść oświadczenia burmistrza Szlagora w tej sprawie:

  Burmistrz apeluje do samorządowców, przedsiębiorców: Pomóżmy rodzinom wielodzietnym uczestniczyć w Programie Rodzina3+!!!!

  Zubożenie społeczeństwa, kryzys gospodarczy, coraz bardziej odbija się na rodzinach wielodzietnych!!!. Dlatego chcę namówić wszystkich Wójtów Żywiecczyzny, Starostę Żywieckiego do dynamicznego wdrożenia Programu Rodzina 3 +. Program ten byłby realizowany będzie on poprzez: zniżki na zajęcia kulturalno- oświatowe, sportowe, basen, muzeum a także poprzez upusty cenowe w firmach usługowych, które przystąpiłyby do tej szczytnej inicjatywy.

  Pomysł i sposób realizacji Programu Rodzina Trzy Plus przedstawię na najbliższym Konwencie Starosty, Burmistrza i Wójtów Żywiecczyzny.

  Chciałbym podkreślić, że w mieście Żywcu, rodziny wielodzietne mają już ulgi przy opłacie śmieci.

  Do aktywnego udziału w Programie Rodzina Trzy Plus zapraszam wszystkich ludzi dobrej woli: Starostę Żywieckiego, Wójtów Żywiecczyzny, radnych, jednostki kultury, sportu oraz firmy produkcyjne, usługowe i handlowe.

  Włączmy się w ten sposób w zwalczanie kryzysu gospodarczego, który niestety najbardziej dotyka rodziny wielodzietne.

  Burmistrz Żywca
  Antoni Szlagor[/i]  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Masz pytanie dotyczące życia w woj. śląskim? Nie wiesz, co się dzieje?
  Zadaj pytanie: o ludzi, miejsca, historię i kulturę, komunikację publiczną i nowe inwestycje.
  Zapytaj, a reporterzy Dziennika Zachodniego znajdą odpowiedź!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W Żywcu nie jest różowo

   cypisek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Wystarczy wejśc na Nasze Miasto albo tutaj: http://wieslawsetla.pl/ żeby sie przekonać że ludzie w Żywcu różowo nie mają. Kosze na śmieci likwidowane, rowerem nie ma gdzie jeździć, zaraz będą...rozwiń całość

   Wystarczy wejśc na Nasze Miasto albo tutaj: http://wieslawsetla.pl/ żeby sie przekonać że ludzie w Żywcu różowo nie mają. Kosze na śmieci likwidowane, rowerem nie ma gdzie jeździć, zaraz będą megakorki, bo budują most, a burmistrz zaleca, uwaga... jazdę rowerem. Zimą na przykład.

   PS. Panie burmistrzu, trochę umiaru z tymi wykrzyknikami!!!!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama