Centralne Zawody Ratownicze w Jaworznie. Wygrała drużyna PKW...

  Centralne Zawody Ratownicze w Jaworznie. Wygrała drużyna PKW [ZDJĘCIA]

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Centralne Zawody Ratownicze w Jaworznie
  1/80
  przejdź do galerii

  Centralne Zawody Ratownicze w Jaworznie ©Anna Zielonka

  Zakończyły się Centralne Zawody Ratownicze w Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Jaworznie. Zwyciężyli ratownicy z PKW SA. Rywalizacja była zacięta, a formuła zawodów nowa. W ogólnopolskich mistrzostwach wzięły udział drużyny z Polski i jedna ze Słowacji.
  W zawodach wzięło udział 9 drużyn z: PKW S.A., KHW /Wujek, Murcki – Staszic/, JSW /Borynia, Pniówek/, KW S.A. / Ziemowit, Bobrek – Centrum, Jankowice/i drużyna ze Słowacji.

  W pierwszym dniu zawodów odbyła się symulowana akcja ratownicza na dwóch przygotowanych niezależnych torach. Drużyny po wylosowaniu kolejności startu umieszczone zostały w tzw. izolacji, czyli w dwóch salach wykładowych OSRG Jaworzno ( brak przepływu informacji o zadaniu na torze ), skąd sukcesywnie wychodzły na tor.


  W drugim dniu odbyły się dwie konkurencje techniczne, czyli dla mechanika sprzętu ratowniczego i dla pomiarowca.

  Zawody kopalnianych drużyn ratowniczych organizowane są przez CSRG od 1985 roku w ramach doskonalenia działalności ratownictwa górniczego w kopalniach. Ocenie podlegała wówczas organizacja i wyposażenie drużyn ratowniczych, ich sprawność, gotowość akcyjna, a także udział w akcjach ratowniczych i pracach profilaktycznych. W ramach konkursu odbywały się również zawody sprawnościowe polegające na pokonywaniu toru przeszkód.

  W zawodach udział brały zastępy /po jednym/ z każdej kopalni. Pierwszy etap odbywał się na szczeblu Stacji Okręgowych. Zwycięzcy Zawodów Okręgowych stratowali następnie w zawodach centralnych. Konkurs o tytuł najlepszej drużyny ratowniczej był kontynuowany do 1989 roku.

  W 1998 roku powrócono do organizacji zawodów sprawnościowych. Niektóre okręgowe stacje organizowały takie zawody dla kopalń ze swoich regionów, a ich zwycięzcy startowali w zawodach centralnych organizowanych na terenie OSRG Jaworzno. Nowością stało się wówczas wprowadzenie konkursu wiedzy ratowniczej.

  Tegoroczne - centralne zawody po raz pierwszy - w konkurencji symulowanej akcji ratowniczej, odbyły się w nowej formule, której elementy zostaną wykorzystane przy organizacji zaplanowanymi na wrzesień 2014 r. Międzynarodowych Zawodów Drużyn Ratowniczych w Polsce.  *POGODA NA WRZESIEŃ 2013
  *Koszmarny wypadek w Jasienicy: Jechał pod prąd i zginął w płomieniach [ZDJĘCIA +18]
  *MISS POLKA 2013: Najpiękniejsze dziewczyny Polski wybrane! [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Kolejka Elka już działa! Zobacz całą trasę z lotu ptaka [ZDJĘCIA+ WIDEO]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama