Bielsko: Pomóż potrąconym

  Bielsko: Pomóż potrąconym

  NET

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jutro w samo południe na bielskim placu Chrobrego rozpocznie się happening "Pomóż potrąconym".
  W ten sposób Fundacja Ekologiczna Arka rozpoczyna nową ogólnopolską kampanię społeczną pod hasłem "Pomóż potrąconym". Ma ona na celu edukację i zwrócenie uwagi na problem pomocy konkretnym potrąconym przy drogach zwierzętom.

  - Setki tysięcy ginie ich każdego roku na drogach. Nasi ulubieńcy, psy i koty, ale też dzikie sarny, zające, bażanty czy żyjące na przedmieściach lisy i jeże. Często ranne cierpią przez wiele godzin i w męczarniach, w stresie kończą swe życie. Inne już do końca będą okaleczone. Dzięki wspólnemu działaniu możemy wielu z nich pomóc i zmienić drastyczne, bezlitosne statystyki - mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej Arka.

  O godzinie 14.00 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego odbędzie się spotkanie z przedstawicielami szkół prawa jazdy i Beskidzkiego Stowarzyszenia Wykładowców i Instruktorów Szkolenia Motorowego. Ekolodzy będą ich przekonywać, że problem jest poważny i edukować jak minimalizować jego skutki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama