Piast Gliwice – Widzew Łódź 3:0 [RELACJA, OPINIE, ZDJĘCIA]

Piast Gliwice - Widzew Łódź
Piast Gliwice - Widzew Łódź Arkadiusz Gola
W meczu ósmej kolejki ekstraklasy Piast Gliwice pokonał Widzew Łódź 3:0. Bramki strzelili: Csaba Horvath - dwie (19, 58) i Ruben Jurado (26). Od 54. minuty łodzianie grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla bramkarza Macieja Mielcarza.

Przed piątkowym meczem Widzewowi ciążyła seria 14 spotkań bez wyjazdowego zwycięstwa. Łodzianie ostatni raz wygrali 20 października 2012 w… Gliwicach 2:1. Natomiast Piast miał na koncie pięć spotkań z rzędu bez zwycięstwa.

W wyjściowym składzie Widzewa było tylko trzech Polaków – bramkarz Maciej Mielcarz oraz Patryk Stępiński i Marcin Kaczmarek. Pod nieobecność Krzysztofa Króla (kartki) na lewej obronie gliwickiej drużyny zagrał „uniwersalny żołnierz” Adrian Klepczyński. Na trybunach zasiadł m.in. nowy trener Ruchu Chorzów Jan Kocian w towarzystwie swego asystenta Dariusza Fornalaka.

W siódmej minucie goście mogli objąć prowadzenie, ale Eduards Visnakovs przegrał pojedynek z Dariuszem Trelą, który świetnie obronił jego strzał. Ta sytuacja okazała się sygnałem do ataku dla… Piasta. Kamil Wilczek strzelał z pola karnego, a Mielcarz wybił piłkę na rzut rożny. Po tym rogu znów Wilczek sprawdził formę bramkarza Widzewa, tym razem strzałem głową. Również po rzucie rożnym i też główką uderzał Damian Zbozień i ponownie bez efektu bramkowego. Sprzed pola karnego, ale wprost w bramkarza strzelił Tomasz Podgórski.

Ataki Piasta nie ustawały, co skończyło się wreszcie golem. Z rzutu wolnego podał Podgórski, a głową pierwszą bramkę w gliwickich barwach i w polskiej ekstraklasie strzelił Csaba Horvath. Siedem minut później było już 2:0, gdy Ruben Jurado wykorzystał podanie Wilczka i strzałem w długi róg pokonał Mielcarza.

Trener gości Radosław Mroczkowski zareagował zmianą w 30. minucie wprowadzając za Kaczmarka Alexa Bruno. W Widzewie było już więc tylko dwóch Polaków na boisku. Pod koniec pierwszej połowy dobre okazje mieli Veljko Bartović i znów Visnakovs, jednak strzelali nad bramką.

W 54. minucie Mielcarz sfaulował przed polem karnym rozpędzonego Wilczka i sędzia wyrzucił z boiska bramkarza Widzewa. Między słupkami stanął Maciej Krakowiak, który wprawdzie nie musiał interweniować po wolnym Podgórskiego (piłka odbiła się od muru), ale szybko wyciągał futbolówkę z siatki. Z rzutu rożnego dośrodkował „Podgór”, a Słowak Horvath głową zdobył swoją drugą bramkę!

Piast w swych występach w ekstraklasie w 2009 roku pokonał Zagłębie Lubin aż 4:1. Piątkowe zwycięstwo z Widzewem było więc drugie pod względem okazałości.
Końcowe fragmenty meczu przy Okrzei oglądali siatkarze BATE Borysow, którzy przyjechali do Gliwic na turniej (w sobotę o godz. 17 zagrają z Jastrzębskim Węglem). Piast jest zaprzyjaźniony z białoruskim klubem.

Radosław Mroczkowski (Widzew):
Wynik jest dla nas dramatyczny. Nie mamy punktów. To co się działo odbiega od tego, co mogłem pomyśleć przed tym meczem, że mamy zalążek czegoś, co przyniesie lepszą jakość. Robiliśmy masę błędów, było na boisku pełno nieodpowiedzialnych zachowań. Pierwsza sytuacja Visnakovsa, podobno była bardzo klarowna. Jednak zamiast nas zmobilizować, stało się odwrotnie. Zespół jakby się się poddał, graliśmy za nerwowo, dostaliśmy bramkę po stałym fragmencie gry, potem było coraz gorzej.

Marcin Brosz (Piast Gliwice):
Obawialiśmy się tego meczu, bo różnie nam szło z Widzewem , zawsze to były ciężkie spotkania. Dziś tez tak było, niech wynik nie myli. Na początku Widzew miał sytuację, pomogła nam rewelacyjna interwencja Darka Treli. Następnie strzeliliśmy bramkę i kontrowaliśmy mecz. Oba zespoły traktowały ten mecz więcej niż o trzy punkty, jesteśmy obok siebie w tabeli. Tym bardziej cieszy wygrana.

*POGODA NA WRZESIEŃ 2013
*Koszmarny wypadek w Jasienicy: Jechał pod prąd i zginął w płomieniach [ZDJĘCIA +18]
*MISS POLKA 2013: Najpiękniejsze dziewczyny Polski wybrane! [ZOBACZ ZDJĘCIA]