Ważne
  Ambasador Stephen Mull w Bielsku-Białej: Na Śląsku czuć...

  Ambasador Stephen Mull w Bielsku-Białej: Na Śląsku czuć energię

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ambasador Stephen Mull w bielskiej Wyższej Szkole Finansów i Prawa mówił o innowacyjności.
  1/5
  przejdź do galerii

  Ambasador Stephen Mull w bielskiej Wyższej Szkole Finansów i Prawa mówił o innowacyjności. ©JAK

  - Kiedy myślę, co Polska osiągnęła w ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat, to nie ma drugiego przykładu w historii świata, że jakiś kraj przeszedł tak dużo zmian gospodarczych. Czasami był krok do przodu, czasami krok do tyłu, ale ogólny kierunek, zwłaszcza jeśli chodzi o innowacyjność, jest bardzo dobry – stwierdził w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim” Stephen Mull, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, który odwiedził dzisiaj Bielsko-Białą, by mówić o innowacyjności.
  Ambasador Mull wziął udział w konferencji pt. „Innowacyjność regionu, współpraca uczelni z przedsiębiorcami a doświadczenia Stanów Zjednoczonych w tym zakresie", która odbyła się w bielskiej Wyższej Szkole Finansów i Prawa z udziałem m.in. Ellen Germain - konsul generalnej USA w Polsce, Andrew Caruso - konsula ds. polityczno-ekonomicznych, prezydenta Bielska-Białej Jacka Krywulta i Janusza Targosza, prezesa Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej.


  Ambasador Mull przyjechał na Podbeskidzie na zaproszenie poseł Mirosławy Nykiel. - Wychodzę z założenia, że powinniśmy uczyć się od najlepszych - powiedziała poseł Nykiel. I dodała, że jeśli chodzi o innowacyjność, o współpracę uczelni z biznesem, to pod tym względem Stany Zjednoczone są liderem. Dlatego jako przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu Polska - Stany Zjednoczone poseł Nykiel zaprosiła ambasadora Mulla , by poopowiadał i podzielił się amerykańskimi doświadczeniami w tym zakresie, bo dla Podbeskidzia regionu z mocnymi branżami, m.in. motoryzacyjną czy lotniczą, innowacyjność jest bardzo ważna.

  Ambasador Mull wspomniał, że był już w Bielsku-Białej w 1986 roku. Zauważył, że od tego czasy miasto bardzo się zmieniło, wypiękniało. Podczas swojego wykładu pt. „Znaczenie relacji pomiędzy biznesem a uczelniami wyższymi” ambasador Mull zwracał uwagę na to, że innowacyjność to dawanie szansy nowym pomysłom, ale innowacyjność wymaga odwagi odnoszenia sukcesów, ale także porażek.

  Według niego na tle innych regionów Śląsk, jako ośrodek przemysłowy, wyróżnia się. - Śląsk ma specyficzną historię. Myślę, że ta historia powoduje, że jest tu chęć, by iść do przody. Jest taka energia parcia do przodu - stwierdził w rozmowie z DZ ambasador Mull.  *POGODA NA WRZESIEŃ 2013
  *Koszmarny wypadek w Jasienicy: Jechał pod prąd i zginął w płomieniach [ZDJĘCIA +18]
  *MISS POLKA 2013: Najpiękniejsze dziewczyny Polski wybrane! [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Kolejka Elka już działa! Zobacz całą trasę z lotu ptaka [ZDJĘCIA+ WIDEO]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   exact !

   Podpisovsky (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   Pedzieli "podbeskidzie", a Amik im wytuplikowol: "Slonsk". Brawo USA.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co się podniecasz

   BB (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   ambasador spojrzał na mapę, a POmagali mu 'tutejsi' politycy a'la Tomczykiewicz. Ale niedługo i to się zmieni :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama