Zajezdnia tramwajowa Stroszek otwarta. Tramwaje Śląskie...

Zajezdnia tramwajowa Stroszek otwarta. Tramwaje Śląskie świętują [ZDJĘCIA]

Magdalena Nowacka-Goik

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Tramwaje Śląskie świętują dzień bez samochodu
1/44
przejdź do galerii

Tramwaje Śląskie świętują dzień bez samochodu ©Magdalena Nowacka-Goik

W nietypowy sposób odbyła się inauguracja dnia otwartego zajezdni tramwajowej w Bytomiu-Stroszku. Tadeusz Freisler, prezes zarządu Tramwajów Śląskich, "skasował" krawat posła PO, Jacka Brzezinki. Specjalnym, dawnym kasownikiem. Poseł nie protestował, chociaż w krawacie ma teraz dziurę. Impreza odbyła się z okazji Dnia bez samochodu ZOBACZ ZDJĘCIA
Mimo średniej pogody, sporo osób zajrzało w sobotę 21 września do zajezdni w bytomskiej dzielnicy Stroszek, gdzie Tramwaje Śląskie zorganizowały dzień otwarty zajezdni. Okazji do świętowania jest sporo - 115 lat temu uruchomiona została pierwsza elektryczna linia tramwajowa na Górnym Śląsku, stulecie obchodzą bytomskie tramwaje miejskie, a 45. urodziny wspomniana zajezdnia tramwajowa w Bytomiu Stroszku.

- Świetny pomysł - mówi pani Jadwiga, która przyjechała na imprezę z wnuczkiem. - Jestem z centrum, ale nie było problemu z dojazdem, bo kursują tramwaje z pl.Sikorskiego i cały czas dowożą na miejsce. I to bezpłatnie. Dla mnie to taka podróż sentymentalna, ale chciałam zobaczyć też nowoczesne tramwaje - mówi bytomianka.

A zwiedzać było co - od najstarszych do najmłodszych wagonów. Można było zasiąść też w kabinie motorniczego, a nawet - pod okiem instruktora - poprowadzić tramwaj. Z tej propozycji skorzystało sporo nastolatków, ale i starszych osób.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych - dmuchane zjeżdżalnie i trampolina oraz malowanie twarzy. Swój sprzęt zaprezentowali policjanci i strażacy, a w galerii można było zobaczyć tramwaje na obrazach Magdaleny Kuźniak.

Na terenie Zajezdni stanęły również stoiska NFZ i Fundacji DKMS.

Można było też poznać szczegóły dotyczące prowadzonych obecnie inwestycji w ramach projektu pn.: “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.

- To szczególny rok dla tramwajów w naszej aglomeracji, zarówno ze względu na tyle rocznic, jak i na inwestycje, które obecnie prowadzimy - mówi Tadeusz Freisler, prezes zarządu Tramwajów Śląskich. - W tym roku udało nam się już zmodernizować ponad 40 wagonów, a będzie jeszcze więcej. Także w tym roku planujemy wypuszczenia tramwaju niskopodłogowego - zapowiedział prezes TŚ.*PROGNOZA POGODY NA 19-30 WRZEŚNIA 2013
*GALERIA KATOWICKA OTWARTA: CZY WARTO DO NIEJ PÓJŚĆ? RECENZJA I ZDJĘCIA]
*Horror w Chorzowie: Dzwonię zgrobu! Uwolnijcie mnie! [NAGRANIE + ZDJĘCIA]
*Najlepsze prezenty na DZIEŃ CHŁOPAKA 30 WRZEŚNIA 2013
Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Jak zwykle człowiek dowiaduje się po fakcie

Marek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

Śledzę wiele informacji w wielu miejscach, ale ta o tej imprezie to rozumiem tylk dla wybranych była?

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo