Karp jest zdrowy i smaczny - przekonują w Skoczowie...

  Karp jest zdrowy i smaczny - przekonują w Skoczowie [ZDJĘCIA]

  Katarzyna Koczwara

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Regionalne Dni Rybactwa w Skoczowie
  1/15
  przejdź do galerii

  Regionalne Dni Rybactwa w Skoczowie ©Katarzyna Koczwara

  W Skoczowie trwają XI Regionalne Dni Rybactwa. Odbywają się zabawy, gry, koncerty i pokazy kulinarne. Na finał, 22 września, po raz siódmy przygotowano Mistrzostwa Europy w Przyrządzaniu Potraw z Karpia. Przede wszystkim jednak trwa degustacja ryb.
  Regionalne Dni Rybactwa w Skoczowie mają już swoje stałe miejsce w kalendarzu miejscowych imprez. Kolejny raz Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” chce zachęcić mieszkańców regionu i turystów do większej częstotliwości spożywania ryb, w tym karpia.

  - Jest nieźle, coraz więcej osób je ryby. Coraz więcej ludzi przekonuje się do ryb. Krem z kwasem omega 3 kosztuje ok. 250 zł, karpie są tańsze, a mają bardzo dużo tego kwasu - przekonuje Krzysztof Szymura, prezes LGR „Żabi Kraj”.


  Regionalne Dni Rybactwa rozpoczęły się 19 września w Pielgrzymowicach, dzień później w Zabrzu w Gołyszu odbyła się konferencja Polskiej Akademii Nauk. Ostatnie dni, 21-22, września to imprezy w Skoczowie.

  Przybyłe na skoczowski rynek osoby chętnie kosztowały potraw nie tylko z karpiem w roli głównej. - Rybki mnie zainteresowały, przyszłam pojeść sobie. Jestem fanką ryb. Takie imprezy to fajna inicjatywa - przyznała Honorata Brzuskiewicz.

  Codzienność hodowców ryb wciąż jednak nie jest kolorowa. Trwają akcje mające zachęcić Polaków do częstszego, niż raz w roku, jedzenia karpia.

  W niedzielę, w ostatni dzień XI Regionalnych Dni Rybactwa, na fanów ryb czeka w Skoczowie kilka niespodzianek. Na stoisku „Pana Karpia” można otrzymać sympatyczne upominki. - Chcemy rozdawać gadżety, ale nie za darmo. Za odpowiedź na pytanie związane z karpiem. Chcemy zachęcić do rozmawiania o karpiu- wyjaśnia Wacław Szczoczarz.

  Po raz siódmy odbędą się także Mistrzostwa Europy w Przyrządzaniu Potraw z Karpia a także pokazy kulinarne. Wszystko dopełnią występy muzyczne. Zadbano także o atrakcje dla dzieci - konkurs plastyczny „Z karpiem na wesoło” Organizatorzy zapewniają, że od godz. 9.30 na skoczowskim rynku będzie się działo!  *PROGNOZA POGODY NA 19-30 WRZEŚNIA 2013
  *GALERIA KATOWICKA OTWARTA: CZY WARTO DO NIEJ PÓJŚĆ? RECENZJA I ZDJĘCIA]
  *Horror w Chorzowie: Dzwonię zgrobu! Uwolnijcie mnie! [NAGRANIE + ZDJĘCIA]
  *Najlepsze prezenty na DZIEŃ CHŁOPAKA 30 WRZEŚNIA 2013
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   vodnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Cytat "karpie są tańsze, a mają bardzo dużo tego kwasu" - tak... 190 mg na 100 gr ryby, gdy taki zwykły śledź ma 2.040 mg :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama