Pomogli już 8 tysiącom ludzi

  Pomogli już 8 tysiącom ludzi

  Beata Sypuła

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pamiętasz wypadek autokaru w Serbii, który wiózł z wakacji dzieci? Chłopiec, który wówczas stracił rękę, dostał protezę od chorzowskiej Fundacji Proventus. Na jej pomoc oraz indywidualne leczenie mógł liczyć również autystyczny Oskar z Bytomia.
  Fundacja Proventus działa już od siedmiu lat, a od 2004 roku, jako jedna z pierwszych, została zarejestrowana w sądzie jako organizacja pożytku publicznego. Od tego czasu otrzymuje 1 proc. podatku. - Apel o wsparcie finansowe naszej działalności spotkał się z dużym odzewem społecznym. Jak dotąd w ramach 1 proc. podatku udało nam się zebrać ponad 50 tys. złotych - mówi Joanna Kawecka, prezes zarządu Fundacji Proventus.


  Dzieci z niezamożnych rodzin dzięki programowi "Pierwszy tornister" - mogą bez obaw rozpocząć edukację. Fundacja wspiera 11 ośrodków wychowawczych i domów dziecka, działa w ośmiu śląskich miastach. Dzieci przechodzą też szkolenie, jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

  - Od początku prowadzonego przez nas programu edukacyjnego żadne z przeszkolonych dzieci nie miało wypadku drogowego - cieszy się prezes Kawecka.

  Od Proventusa dzieciaki dostają też sprzęt sportowy. To pociąga za sobą rozmaite imprezy, które dają satysfakcję z sukcesu sportowego.

  W ramach konkursu "Serce za uśmiech" fundacja przekazuje dzieciom także zestawy komputerowe i aparaty cyfrowe. Dzięki temu dzieci przygotowują prezentacje multimedialne. W ten sposób dyskretnie sprawdza się, czy młodzi ludzie używają ich tylko do gier, czy również poszerzania swych umiejętności.
  Z kolei projekt charytatywny "Godne Życie" niesie pomoc osobom bezrobotnym, ubogim i wielodzietnym rodzinom oraz dzieciom i dorosłym pokrzywdzonym prze los. Spotykają się nie tylko podczas "Wigilii Dobrego Serca", a doroczne finały akcji charytatywnych zawsze odbywają w gmachach śląskich teatrów i są okazją do wyjątkowych wzruszeń dla wielu ludzi.

  - Działalność naszej fundacji opiera się na wolontariacie, a wszystkie zbierane przez nas środki przeznaczane są w 100 procentach na działalność statutową, czyli na realizację naszych programów pomocowych i edukacyjnych kierowanych głównie do dzieci z ośrodków i miast objętych naszą pomocą - mówi prezes Kawecka.

  Dziś w Klubie Wolontariusza Fundacji Proventus aktywnie działa 112 osób - uczniów, studentów, lekarzy, psychologów, prawników.

  Pomogli do tej pory ponad ośmiu tysiącom dzieci i dorosłych. Prowadzona jest bowiem także kompleksowa pomoc w leczeniu i terapii chorych dzieci oraz osób dorosłych, pokrzywdzonych przez los. Natomiast w programach szkoleniowo-edukacyjnych organizacji wzięło już udział ponad 10 tysięcy osób.

  Chcesz pomóc Fundacji Proventus? Przekaż jej 1 proc. podatku. W PIT wystarczy wpisać FUNDACJA PROVENTUS, KRS 0000152879.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama