Będziński Teatr Dzieci Zagłębia: wielka przebudowa...

  Będziński Teatr Dzieci Zagłębia: wielka przebudowa [WIZUALIZACJE]

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Teatr Dzieci Zagłębia
  1/32
  przejdź do galerii

  Teatr Dzieci Zagłębia ©materiały Teatru Dzieci Zagłębia

  Wyremontowane zaplecze, zmodernizowany sprzęt oświetleniowo - nagłaśniający i monitoring. To efekt wakacyjnego liftingu, jaki przeszedł Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie. A przebudowa trwa. ZOBACZ JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ PO PRZEBUDOWIE
  - Bardzo wiele udało nam się zrobić w wakacje. Mamy wreszcie porządek z magazynami - mówi Dariusz Wiktorowicz, dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. - Z jednego garażu, zrobiliśmy magazyn, w związku z tym wyjście ewakuacyjne wreszcie zostało odciążone i możemy śmiało mówić o tym, że nasze dekoracje są w bezpiecznym i ciepłym miejscu - dodaje.
  Teatr ma w końcu monitoring, który ma poprawić bezpieczeństwo. Zainstalowano także wideointercom.

  - Inspicjent ma teraz podgląd na to co się dzieje z przodu sceny i to co się dzieje z widownią. Ten sam podgląd ma akustyk i elektryk - tłumaczy Wiktorowicz.

  Teatr ma także nowy liniowy system nagłośniający. Rozpoczęły się także prace nad projektem architektoniczno - budowlanym przebudowy teatru.

  ZOBACZ TAKŻE:
  Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie od kuchni. Są nawet aktorzy z plastiku i drewna!


  Jednak by remont budynku doszedł do skutku trzeba poszukać na niego pieniędzy. A koszty mogą sięgać nawet 20 milionów złotych. Niewykluczone, że część pokryje ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego. Pozostałą część pieniędzy będzie musiało wyłożyć miasto.

  - Na pewno z wielu źródeł postaramy się pozyskać środki, by remont doszedł do skutku - zapewnia dyrektor. - Wyposażenie teatru jest bardzo drogie, a my będziemy mieć aż dwie sale. Kameralną i główną - dodaje.

  A zmienić ma się wszystko począwszy od instalacji elektrycznej, oświetleniu akustyce po elewację teatru. Najważniejsze zmiany będzie widać od al. H. Kołłataja i ulicy Teatralnej. Obecnie wejście frontowe mieści się od ulicy Teatralnej. Po remoncie główne wejście będzie od strony Kołłataja, wokół którego będzie rozpościerać się uporządkowana zieleń. Zmieni się cała elewacja budynku. Wejście będzie sprawiać wrażenie trójwymiarowego, tak by przechodząc przez frontowe drzwi widz przenosił się do innego świata. Projekt przygotował Pavel Hubicka, czeski scenograf, który projektował m.in. Teatr Baj Pomorski w Toruniu, wyglądem przypominający szafę. Wizualizacje powstały już rok temu. Oprócz elewacji z cegły będzie także szklana, która ma być tłem do wyświetlania multimedialnych pokazów. Hol ma przypominać uliczkę z ławkami i latarniami. Szklany dach będą podtrzymywać metalowe kielichy.

  Jeszcze w tym tygodniu do będzińskiego teatru przyjadą konstruktorzy. W lipcu miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej.

  - Spośród 17 oferentów wybrano ofertę złożoną przez Biuro Projektowo - Badawcze Budownictwa Ogólnego "Miastoprojekt - Bydgoszcz - mówi Rafał Adamczyk, rzecznik Urzędu Miejskiego w Będzinie.

  Dokumentacja ma powstać do końca listopada.  *PROGNOZA POGODY NA 19-30 WRZEŚNIA 2013
  *GALERIA KATOWICKA OTWARTA: CZY WARTO DO NIEJ PÓJŚĆ? RECENZJA I ZDJĘCIA]
  *Horror w Chorzowie: Dzwonię zgrobu! Uwolnijcie mnie! [NAGRANIE + ZDJĘCIA]
  *Najlepsze prezenty na DZIEŃ CHŁOPAKA 30 WRZEŚNIA 2013
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hahahah

   hahahah (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ciekawe co stanie się z mieszkańcami budynku w którym mieści się teatr ; ) : ) : )

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szok

   sarkozi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   jestem w ciężkim szoku! coś pięknego! brak słów!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ekstra

   Rad_ek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Brawa dla autora projektow Pavla Hubicki. Widzialem realizacje torunskiego teatru i mam nadzieje, ze my na Slasku doczekamy sie rowniez ciekawej architektury teatralnej.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama