Górnik Zabrze - Cracovia 1:1 [RELACJA LIVE]

r.mus
Górnik Zabrze - Cracovia
Górnik Zabrze - Cracovia Arkadiusz Gola
Górnik Zabrze zremisował z Cracovią 1:1. Czternastokrotnym mistrzom Polski, stanowiącym obecnie czerwoną latarnię ekstraklasy, nie udało się odnieść pierwszego zwycięstwa?

W Górniku Zabrze trwa ostatnio szał zakupów. W zespole pojawili się Maciej Korzym, Michał Janota, Aleksander Kwiek, Paweł Widanow i bramkarz Radosław Janukiewicz, piłkarze niechciani w poprzednich klubach, mający problem z grą, a nawet ze znalezieniem nowego pracodawcy. Akcja, o której poprzedni trener Robert Warzycha mógł tylko pomarzyć (chociaż wątpliwie, czy chciałby akurat tych zawodników) związana jest z sytuacją, w jakiej znalazł się Górnik. Zamykający tabelę i kontynuujący serię spotkań bez wygranej. W niedzielę na własnym stadionie podejmie Cracovię. Czy koszytem wicelidera ekstraklasy odniesie wreszcie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie?

Kibice zabrzańscy powodów do optymizmu upatrują w drugiej połowie poprzedniego meczu. W konfrontacji z Zagłębiem Lubin po koszmarnej pierwszej odsłonie zakończonej wynikiem 0:2 po przerwie Górnik pokazał całkowicie inną grę i doprowadził do wyrównania, a miał nawet szansę na zgarnięcie pełnej puli, ale Korzym, skądinąd waleczny, zmarnował dwie świetne okazje. Sporo wskazuje na to, że dziś Leszek Ojrzyński postawi na tego zawodnika - i być może na Janotę - już od pierwszej minuty.

W dotychczasowych wszystkich spotkaniach w sezonie Górnik tracił gola jako pierwszy. Tym razem znów oznaczałoby to poważne kłopoty, bo Cracovia gra znakomicie i znalazła się na drugim miejscu nie przez przypadek. Co więcej, wygrała wszystkie trzy dotychczasowe wyjazdy.

- Można powiedzieć, że to Cracovia będzie faworytem, ale wyjdziemy na boisko po trzy punkty - stwierdził Ojrzyński na przedmeczowej konferencji prasowej. - Rozgrywam mecz w głowie jeszcze zanim wyjdziemy na boisko. Musimy być przygotowani na każdy scenariusz. Ale uniknięcie straty pierwszej bramki to jedno z bardzo ważnych założeń.

Górnik Zabrze - Cracovia 1:1. Wciąż bez zwycięstwa... [RELAC...

Mecz rozpocznie się o godzinie 15.30. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Canal+ Sport 2. Sędzią głównym będzie Paweł Raczkowski z Warszawy. Warto przypomnieć, że w kolejnym spotkaniu, po przerwie na reprezentację, rywalem zabrzan będzie Ruch Chorzów w Wielkich Derbach Śląska, które odbędą się na Cichej.