Nowoczesna wymiana walut, czyli jak kantory internetowe...

  Nowoczesna wymiana walut, czyli jak kantory internetowe podbiły rynek

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nowoczesna wymiana walut, czyli jak kantory internetowe podbiły rynek
  1/2
  przejdź do galerii

  Jeszcze kilka lat temu nikt nie myślał, aby szukać walut w Internecie. Dziś wymiana on-line stała się na tyle popularna, że większość dużych firm nie korzysta już z tradycyjnych kantorów. Podobnie robi coraz więcej indywidualnych klientów, którzy właśnie w wirtualnym świecie szukają najtańszej waluty. Co zatem wpłynęło na tak wielki sukces kantorów internetowych?

  Gdybyśmy cofnęli się w czasie o niecałą dekadę, zapewne niewielu uwierzyłoby nam, że w krótkim czasie wymiana walut w dużej mierze przeniesie się na strony www. A tak właśnie się stało. Już w 2009 roku powstał Walutomat, pierwsza w Polsce społecznościowa platforma do wymiany walut. Zaledwie kilka miesięcy później rynek zaczął podbijać Internetowykantor.pl, który dał swoim użytkownikom możliwość wymiany walut dokładnie takiej, jak w kantorze stacjonarnym, z tą różnica, że szybciej, taniej i wygodniej, bo w Internecie.

  Od tamtej pory serwisy te coraz odważniej odbierają klientom kantorom i bankom, który również zaczęły oferować wymianę walut. Jednak, jak pokazują badania rynku walut, tylko te dwa serwisy odpowiedzialne są za ponad 14 miliardów obrotu rocznie, co stawia je na pozycji lidera tego … na rodzinnym rynku. Tylko Internetowykantor.pl w 2016 roku zanotował nie tylko dzienny, miesięczny, ale także roczny rekord obrotu – to prawdziwy sukces poznańskiej firmy.

  Jak zatem tłumaczyć taką popularność tego typu serwisów? Powód jest prosty. Oferta e-kantorów jest wystarczająco konkurencyjna, aby sprostać rywalizacji wielkich banków i kantorów tradycyjnych. Z usług Internetowykantor.pl może korzystać każdy – wystarczy konto w banku. Nie ważne, czy płacisz kontrahentom za granicą, spłacasz kredyt we frankach czy po prostu wymieniasz walutę potrzebną na wakacje. Kantor on-line jest właśnie dla Ciebie.

  Wymieniając w Internecie wybierasz najtańszą opcję wymiany walut. Spread, czyli różnica między ceną kupną i sprzedaży walut, w tradycyjnym kantorze może wynosić nawet kilkadziesiąt groszy. W Internetowykantor.pl spread jest minimalny, uzależniony od rynku, a nie ustalany przez właścicieli firmy. W ten sposób to klienci zarabiają, a nie firma.

  Kantory internetowy zyskały również duże wsparcie dzięki klientom, którzy wybrali je jako idealne źródło walut do spłaty kredytów hipotecznych. Wystarczy w banku, w którym spłacamy kredyt, podpisać aneks, który zgodnie z ustawa antyspreadową pozwoli nam na spłatę należności samodzielnie wymienioną walutą. „E-kantory weszły na rynek z prostego powodu. Pokazały, że wymiana walut może być znacznie tańsza niż w banku, a przy okazji wciąż wygodna. Nie bez znaczenia jest też fakt, że coraz więcej walut potrzebujemy w formie elektronicznej na kontach bankowych a nie w gotówce. Dobrym przykładem są kredyty walutowe, których w Polsce jest około 700 000, czy rozliczenia z zagranicą” – tłumaczy Maciej Przygórzewski, główny analityk walutowy w Internetowykantor.pl.


  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama