Osiem „Lady Disabled” (Dam Niepełnosprawnych) odbierało...

  Osiem „Lady Disabled” (Dam Niepełnosprawnych) odbierało wyróżnienia

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Osiem „Lady Disabled” (Dam Niepełnosprawnych) odbierało wyróżnienia
  1/4
  przejdź do galerii
  Takiej gali nie było jeszcze w Parlamencie Europejskim. Osiem „Lady Disabled” (Dam Niepełnosprawnych) odbierało wyróżnienia.
  Pojechały do Brukseli na zaproszenie europosła Marka Plury. Osiem wyjątkowych kobiet, laureatek ostatnich edycji konkursu „Lady D.”, o których pomysłodawca plebiscytu mówi tak: ,,Paniom trudniej budować pozytywny obraz samej siebie poprzez ograniczenia niepełnosprawności, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy młodość, sukces i slim-fast’owa uroda wyznaczają wartość człowieka. Niepełnosprawność to dodatkowe wyzwanie, które te wspaniałe dziewczyny pokonują, czasem z trudem, ale zawsze z radością i niebywałą urodą duszy”.

  Ma rację. Karolina Hamer, niepełnosprawna pływaczka z Tychów, która wielokrotnie stawała na podium mistrzostw świata i Europy, Hanna Pasterny, niewidoma pisarka i podróżniczka czy Marta Zając, studentka i pierwsza laureatka konkursu ,,Grasz o staż w Parlamencie Europejskim”, od urodzenia chorująca na SMA i poruszająca się na wózku inwalidzkim, jechały ze Śląska do Brukseli bez kompleksów. Podobnie jak ich pięć koleżanek z całej Polski. Bo one kompleksów nie mają, pokonały te tkwiące w nich samych, otworzyły się na ludzi i na świat, a teraz pomagają innym niepełnosprawnym. W czym? W zrozumieniu, że nie są wykluczeni , że – tak jak one – mają otwartą drogę do realizacji marzeń, do pełni życia. – Cały czas dzieje się wokół mnie coś ciekawego i cały czas otwierają się przede mną jakieś ,,nowe drzwi” – mówi Marta Zając.

  „Integracja Ty i Ja” po polsku


  Gala konkursu ,,Lady D.” im. Krystyny Bochenek zorganizowana w ubiegłym roku przez europosła Marka Plurę rozpoczynała szczególny wieczór w Parlamencie Europejskim – filmowy i finałowy. Odbyła się wraz z największym wydarzeniem filmowym w Europie – festiwalem „Integracja Ty i Ja”, poruszającym kwestie związane z niepełnosprawnością oraz integracją społeczną. Ale zanim brukselska publiczność obejrzała ,,zestaw” filmów, nasze śląskie i polskie ,,Lady D.” otrzymały specjalne europejskie wyróżnienia.

  Czy były wzruszone? Oczywiście, choć większość z nich, jak na przykład Hania Pasterny czy Marta Zając, w Europie ,,są bywałe” i traktują ją jak swoją – również szansę. Marta Zając uważa na przykład, że Parlament Europejski to miejsce w sam raz dla młodych, którzy wciąż chcą się czegoś nowego uczyć.

  Europa jest otwarta na każdego

  Przekonały się o tym nasze ,,Lady D.” podczas rozmów z Europejczykami zaproszonymi na spotkanie, które odbyło się po gali. – Byli ludzie z różnych krajów Europy i każdy podkreślał, że to, co zrobił europoseł Plura, żeby pokazać wyjątkowe kobiety niepełnosprawne, ma głęboki sens – mówi Marta Zając i dodaje: ,,Dobrze by było, żeby na stałe przełożyło się to na działania na szczeblu europejskim”.

  I pewnie tak będzie, bo przecież w każdym kraju UE są takie Marty, Hanie, Karoliny... A poseł Marek Plura podkreśla: ,,Nasz plebiscyt nie jest wyborami miss piękności, a jednak owocuje kolekcjami prawdziwych gwiazd, których światło ducha i talentu prowadzi przez życie dobrym przykładem wielu, niekoniecznie niepełnosprawnych ludzi. Dzięki laureatkom przekonujemy się, że niepełnosprawność nie może odbierać możliwości samorealizacji, poczucia spełnienia się i prawdziwego sukcesu”.

  Ten sukces jest w zasięgu ręki. Wystarczy tylko nie przegapić szansy. Do 10 kwietnia trwa bowiem zgłaszanie kandydatek do tytułu ,,Lady Disabled” 2017. Kandydatkę do tytułu ,,Lady D.” można zgłaszać w Biurze Konkursu. Formularz dostępny jest na stronie europosła Marka Plury. Warto wybrać swoją ,,Lady D”. Otworzyć jej drogę do sukcesu, a może też do Brukseli. Więcej na: www.plura.pl.

  Marek Plura: „Konkurs, który po raz pierwszy zorganizowałem na Śląsku w 2002 roku, początkowo miał tylko wymiar regionalny, potem ogólnopolski, a dziś mam nadzieję, że jego promocja w Parlamencie Europejskim będzie ważnym krokiem w kierunku nadania mu rangi europejskiej”.

  Podbiły Śląsk, potem Polskę, teraz Europę... Nasze „Lady D.” w Parlamencie Europejskim
  „Europa bez barier” Materiał sponsorowany przez Europejską Partię Ludową

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama