Ubezpieczenie indywidualne - gwarancja spokojnej przyszłości...

  Ubezpieczenie indywidualne - gwarancja spokojnej przyszłości

  Artykuł Partnera

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ubezpieczenie indywidualne - gwarancja spokojnej przyszłości
  Po trudnych doświadczeniach pierwszej połowy dwudziestego wieku i kilku kolejnych dekad, wydawać by się mogło, że obecna sytuacja polityczno-gospodarcza w Polsce i na świecie jest ustabilizowana, a każdy pracujący Polak powinien optymistycznie patrzeć w przyszłość i nie martwić się o to, co czeka go na emeryturze. Mimo względnej stabilizacji, wielu mieszkańców kraju nad Wisłą z niepokojem myśli o następnych latach. W świetle ostatnich wydarzeń zagranicznych oraz ciągłych zmian i nieporozumień na polskiej scenie politycznej, warto rozważyć możliwości, jakie daje ubezpieczenie indywidualne.
  Ubezpieczenie indywidualne - gwarancja spokojnej przyszłości

  Rodzaje ubezpieczeń indywidualnych

  Jedną z największych zalet ubezpieczenia indywidualnego jest to, że każda zainteresowana zabezpieczeniem swojej przyszłości osoba, może dostosować polisę do swoich własnych potrzeb. Tym samym na rynku ubezpieczycieli możemy wyróżnić m.in. ubezpieczenia: na życie, na zdrowie, emerytalne, typu parasol oraz specjalne. Wiele firm oferuje możliwość połączenia polis, co pozwala na skomponowanie idealnie dopasowanego do potrzeb ubezpieczenia indywidualnego. W ostatnich latach nierzadko mówi się bowiem, że emerytura obecnych czterdziesto- i trzydziestolatków stoi pod znakiem zapytania. Polska służba zdrowia również pozostawia wiele do życzenia, dlatego warto zadbać o to, by spokojnie patrzeć w przyszłość i nie martwić się o los swój i swoich bliskich. Pomoże w tym ubezpieczenie indywidualne (zobacz: https://axa.pl/ubezpieczenie-zycie-i-zdrowie/).

  Ubezpieczenie na życie i zdrowie

  Ubezpieczenie indywidualne często przybiera formę skompilowanego pakietu na życie i zdrowie, który gwarantuje odszkodowanie w przypadku uszczerbku na zdrowiu lub śmierci ubezpieczonego. Zdecydowana większość polis daje możliwość dodatkowego inwestowania pieniędzy, co stanowi świetną lokatę i zabezpieczenie finansowe na przyszłość. Ponadto czołowi ubezpieczyciele działający na polskim rynku oferują swoim klientom warunki nie do odrzucenia. Wśród nich znajduje się możliwość na precyzyjne określenie przez właściciela polisy, jak długa trwa ochrona zdrowia i życia oraz jaki dokładnie jest jej zakres. Dzięki temu ubezpieczenie indywidualne jest dostosowane do potrzeb klienta oraz jego aktualnej sytuacji życiowej.

  indywidualne-ubezpieczenie-zdrowotne


  Ponadto wykupienie polisy i doprecyzowanie jej warunków gwarantuje bliskim ubezpieczonego wypłatę środków w przypadku jego śmierci lub zapewnienie stosownych świadczeń a wypadek niespodziewanych zdarzeń życiowych (np. poważna choroba czy pobyt w szpitalu). Warto dodać, że ubezpieczyciele zapewniają swoim klientom stały wgląd do ubezpieczenia indywidualnego, jego warunków i możliwości, poprzez profil użytkownika w witrynie internetowej. Dzięki temu właściciel polisy może w każdej chwili skontrolować swój pakiet i dowiedzieć się, z jakich usług może skorzystać. Przyda się to szczególnie podczas nagłej choroby i konieczności wizyty u lekarza.

  Ubezpieczenie typu parasol

  Ubezpieczenie indywidualne typu parasol to rodzaj polisy dająca możliwość finansowego zabezpieczenia najbliższych na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Podobnie jak w przypadku polis na życie i zdrowie, również i ten produkt ubezpieczeniowy jest elastyczny i daje możliwość dostosowania go do potrzeb klienta i jego bliskich. Większość firm ubezpieczeniowych umożliwia także wprowadzanie modyfikacji do parasolowego ubezpieczenia indywidualnego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób, które im zaufały. Dzięki temu polisa może zostać powiększona, kiedy, np. na świecie pojawi się nowy członek rodziny lub ograniczona w momencie, gdy jedno z dzieci opuści gniazdo rodzinne. Zaletą tego rodzaju ubezpieczenia jest stosunkowo niska składka miesięczna oraz możliwość samodzielnego określenia kwoty produktu. To sprawia, że polisa jest jeszcze bardziej spersonalizowana. Ubezpieczenie indywidualne typu parasol to świetna forma zabezpieczenia przyszłości całej rodziny.

  Ubezpieczenie specjalne

  Warto dodać, że większość ubezpieczycieli stara się spełnić oczekiwania swoich obecnych i potencjalnych klientów, dlatego wprowadza szczególne ubezpieczenia indywidualne. Niektóre firmy proponują m.in. polisy na wypadek rozpoznania nowotworu. Takie ubezpieczenie zapewnia choremu świadczenia pieniężne wypłacane w kluczowych etapach leczenia oraz dostęp do specjalistycznych konsultacji i badań. Warto dodać, że ubezpieczenie indywidualne na wypadek raka gwarantuje również pomoc w organizacji życia codziennego osoby borykającej się z nowotworem. Ubezpieczając się na życie i zdrowie, warto rozważyć także dodatkową polisę, która może okazać się wybawieniem w przypadku wykrycia groźnej choroby. Statystyki mówią same za siebie – z roku na rok rośnie liczba osób dotkniętych rakiem.

  Każdy pracujący Polak odprowadza co roku do Skarbu Państwa niemałą sumę, która powinna zapewnić mu opiekę medyczną na najwyższym poziomie oraz gwarancję spokojnej i dostatniej emerytury. Rzeczywistość jest jednak zgoła inna, dlatego warto wykupić ubezpieczenie indywidualne gwarantujące podwyższenie jakości usług medycznych oraz pomoże rodzinie ubezpieczonego w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama