Zdrowe podejście do życia, czyli wszystko o wyciskarkach do...

  Zdrowe podejście do życia, czyli wszystko o wyciskarkach do soków

  Materiał partnera zewnętrznego

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  wyciskarka do soków HUROM
  Wyciskarki do soków i sokowirówki są główną domena naszej produkcji. Wiemy o nich prawie wszystko. A co jest przed nami ukryte, wkrótce odkryjemy. Poprzez ciągłe doskonalenie i testy poparte codzienną pracą i użytkowaniem, wiemy jak zachowują się nasze produkty i potrafimy je rzetelnie ocenić. Dlatego tez chętnie dzielimy się naszą wiedzą ze wszystkimi, którzy tego zapragną.
  wyciskarka do soków HUROM

  Czytając poniższy artykuł każdy będzie miał możliwość dokonania obiektywnej oceny napotkanego na rynku sprzętu gospodarstwa domowego z naciskiem na wyciskarki i sokowirówki.

  Pośród mnogości producentów i nieprzebranych zastępów modeli można stracić myśl przewodnią, to czym powinna się charakteryzować na przykład bardzo dobra wyciskarka do soków lub sokowirówka. Każda ma zestaw cech promujący ich przydatność i ważne jest, by trafnie ocenić balans plusów i minusów.

  Wyciskarka do owoców i warzyw, jak i inne sprzęty różnią się pomiędzy sobą, czasem kilkoma, a bywa, że tylko jednym parametrem. Trzeba umieć znaleźć złoty środek w naszych dociekaniach i dokonać wyboru, a następnie wytrwać w przekonaniu o słuszności decyzji.

  Wyciskarki do soków z owoców i warzyw – oferta Puregreen


  Tak więc zastanawiając się nad wyborem powinno się wziąć pod uwagę następujące argumenty:

  – jakie owoce będą najczęściej wyciskane w urządzeniu?

  – jakiego rodzaju soki preferowane są przez domowników – gęste, czy rozcieńczane; klarowne, czy zawiesiste?

  – jakie jest dzienne zapotrzebowanie na soki?

  – co za tym idzie jak często będzie używana wyciskarka?

  Rodzaje dostępnych urządzeń do wyciskania soku:

  pozioma wyciskarka do soków


  Poziome wyciskarki do soków

  Niewątpliwą zaletą urządzeń jest jakość produkowanego soku i skuteczność pracy.

  Największym plusem poziomego tłoczenia soków jest fakt, że urządzenie nie napowietrza cieczy, przez co nie są inicjowane procesy tlenowe, wpływające na trwałość soku. Również temperatura powstającego soku jest stateczna i nie powoduje rozbicia witamin.

  Sok z wyciskarki poziomej jest o wiele gęstszy i zawiesisty, przez co zapewnia o wiele więcej doznań smakowych ludzkim kubeczkom smakowym.

  Jeszcze jeden plus. Po użyciu urządzenie bardzo łatwo się myje, a plastik użyty do produkcji podzespołów nie barwi się wszystkimi kolorami wyciskanych warzyw i owoców.

  Po lekturze instrukcji obsługi można być zaskoczonym mnogością funkcji dodatkowych.

  Minusem jest ograniczony czas pracy ciągłej

  Wyposażenie wnętrz nowoczesnych i z polotem nie powinno pomijać wyrobu sprawdzonego i tak praktycznego, jak wyciskarka do soku z łożem poziomym.

  pionowe wyciskarki do soków


  Pionowe wyciskarki do soków

  Dzięki konstrukcji proces tłoczenia soku został odwrócony, co przyspieszyło wydobywanie go z owoców. Poza tym przypomina cykl pracy poprzedniego aparatu.

  Pionowa wyciskarka do soku ma zbliżoną wydajność jak jej kuzynka z poziomym mechanizmem rozdrabniania i transportu.

  Ten typ wyciskarek ma jedną bardzo przydatną funkcję. W czasie pracy, bez czasochłonnego demontowania, można ja przepłukać wodą. Służy do tego zatyczka zatrzymująca płyn wewnątrz komory. Praktykowane, gdy trzeba wycisnąć sok z wielu gatunków owoców i warzyw, bez niebezpieczeństwa mieszania się smaków. Zatyczkę można jeszcze wykorzystać, zamierzając wykonać koktajle wewnątrz zbiornika wyciskarki. Wyciskarki pionowe mają ograniczoną liczbę funkcji.

  sokowirówki


  Sokowirówki

  Były dotychczas najpopularniejszymi urządzeniami w swojej klasie. Uzyskiwanie soku polega na wprowadzeniu w ruch obrotowy rozdrobnionych owoców i warzyw. Dzięki powstającej sile odśrodkowej, sok jest oddzielany od frakcji stałej roślin.

  Sokowirówki produkują dość klarowny sok, jednak powstała wysoka temperatura wpływa na zmniejszenie wartości odżywczej i zawartości witamin. Soku zwykle jest też mniej, gdyż wytłoczyny powstałe w procesie, zawierają zwykle więcej wody niż przy zastosowaniu innych urządzeń. Napoje z sokowirówek mogą, niestety być przechowywane o wiele krócej i należy je spożyć, jak najszybciej po wyciśnięciu. Niestety sokowirówki są dość oporne podczas mycia. Mimo wszystko sokowirówki to dość popularne akcesoria do domu.

  dwuślimakowa wyciskarka do soków


  Wyciskarki dwuślimakowe

  W swojej konstrukcji posiadają podwójny zestaw ślimaków transportujących urobek, przez co skuteczniej miażdżą owoce na pulpę, która następnie jest przeciskana przez drobniejsze oczka sita. Sok z takiego wyciskacza jest bardziej klarowny. Dzięki tandemowi śrub transportujących, miąższ po przejściu przez wyciskarkę jest prawie suchy, co stawia urządzenie na najwyższym podium, jeśli chodzi o skuteczność. Przy użyciu wyciskarki dwuślimakowej, z tej samej ilości surowca otrzymuje się o wiele większa ilość płynu. Niewątpliwym plusem tego typu wytłaczarki jest wyśmienite radzenie sobie z warzywami liściastymi, które są trudne w obróbce.

  Skomplikowana budowa sprawia, że te wyciskarki wolniej produkują sok i niestety więcej czasu trzeba poświęcić na ich mycie. Osoby, które chcą posiadać najwyższej sprawności sprzęty do domu, muszą pomyśleć o urządzeniu zaawansowanym technologicznie i użytecznym za wszech miar jak tłocznia dwuślimakowa.

  Wyciskarki do soków dają możliwość każdemu miłośnikowi sztuki kulinarnej i entuzjaście zdrowego odżywiania, bycia samowystarczalnym i zabłyśnięcia kunsztem kucharskim oraz świadomością prozdrowotną.

  Zobacz również kolejny artykuł z serii „Poradnik kupującego“ od Puregreen: Jak wybrać najlepszą wyciskarkę do świeżych soków?  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama