Zielony Zakątek już otwarty

  Zielony Zakątek już otwarty

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Polska

  Zielony Zakątek już otwarty
  1/10
  przejdź do galerii
  W środę 5 kwietnia, odbyło się uroczyste otwarcie Rezydencji Seniora "Zielony Zakątek" , na które przybyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, duchowieństwa, służby zdrowia oraz wszyscy zainteresowani tematyką senioralną. Władze Mysłowic reprezentowali sekretarz Andrzej Kijanka, naczelnik wydziału zdrowia i polityki społecznej Ilona Spis oraz dwaj zastępcy prezydenta Bernard Pastuszka i Grzegorz Brzoska, a Radę Miasta Dariusz Wójtowicz.

  Nowoczesny i dobrze przystosowany dla osób niepełnosprawnych Dom Seniora „Zielony Zakątek” funkcjonuje od połowy lutego. Uroczyste otwarcie z udziałem władz miasta odbyło się 5 kwietnia br. Ośrodek usytuowany jest nieopodal lasu w zacisznej dzielnicy Mysłowic. Otoczony jest ogrodem.

  Dom Seniora „Zielony Zakątek” działa na podstawie obowiązujących przepisów prawa i jest wpisany do rejestru placówek wojewody śląskiego zapewniających całodobową opieką osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku. Budynek jest przewidziany docelowo dla 140 osób. Pensjonariusze mogą zamieszkać w pokojach 1- i 2-osobowych; w każdym z nich jest łazienka w pełni przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji mieszkańców są także sale rehabilitacyjne z nowoczesnym sprzętem, pokoje zabiegowe, gabinet lekarski, pokój terapii zajęciowej oraz kosmetyczny. Wydzielone są strefy wypoczynku oraz biblioteki. Ośrodek posiada własną pralnię i kuchnię, która serwuje pensjonariuszom 5 posiłków dziennie.

  ,,Zielony Zakątek” oferuje długo i krótkoterminowe pobyty: opiekuńczo-pielęgnacyjne, rehabilitacyjne dla pensjonariuszy ze schorzeniami neurologicznymi, ortopedycznymi oraz pobyty usprawniające pooperacyjne, są tez pobyty dla pensjonariuszy zdrowych, którzy będą mogli skorzystać z innych rozrywek oferowanych dla nich. Wiele rodzin ze względu na charakter pracy nie jest w stanie zapewnić całodobowej, specjalistycznej opieki dla starszego członka rodziny. Umowę wraz z warunkami płatności podpisuje się na żądany okres czasu, taki jaki wynika z potrzeb pensjonariusza.

  Dyrektor Zielonego Zakątka, dr Magdalena Janiszewska-Małecka podkreśla, że pensjonariusze mają tutaj prawdziwy dom, troskliwą opiekę i ciepłą atmosferę. Pracownicy którzy tworzą dobrze dobrany i zgrany zespół zrobią wszystko by mieszkaniec domu czuł się tutaj potrzebny, chciany i zaopiekowany. Aby był to jego drugi dom. Oprócz domowej atmosfery mieszkańcy mają zapewnioną fachową opiekę dobrze wykwalifikowanego personelu medycznego. Mogą korzystać z szeregu zabiegów rehabilitacyjnych oraz fizykoterapeutycznych, które pomogą usprawnić pensjonariusza po udarach i zabiegach. W wolnym czasie mieszkańcy uczestniczą w terapii zajęciowej, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, przedstawieniach i wspólnych wyjściach lub wycieczkach. Wokół domu jest możliwość skorzystania z zagospodarowanego ogrodu.

  Spośród innych tego typu ośrodków ten wyróżnia się nowoczesnym budynkiem w pełni przystosowanym dla osób niepełnosprawnych oraz wysoko wykwalifikowanym personelem opiekuńczo-medycznym czuwającym całą dobę nad bezpieczeństwem i wygodą pensjonariuszy.

  Zielony Zakątek jest częścią grupy „ProAltum”. Ta dysponuje także drugim ośrodkiem w Ustroniu Morskim – „Erania”, a trzeci ośrodek w Przełazach jest w budowie.
  Rezydencja Seniora
  Zielony Zakątek,
  ul. Plebiscytowa 88D,
  41-409 Mysłowice, tel.692-863-120,
  info@proaltum.pl
  http://zielonyzakatek.proaltum.pl/

  Logo

  Logo2

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama