Baraż o PlusLigę: Stal Nysa - MKS Będzin ZDJĘCIA, WYNIK Sensacyjna wygrana będzinian. Będzie czwarty mecz!

23.05.2022 r. Trzeci mecz barażu o PlusLigę: PSG Stan Nysa - MKS Będzin.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
23.05.2022 r. Trzeci mecz barażu o PlusLigę: PSG Stan Nysa - MKS Będzin. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Wiktor Gumiński
W poniedziałek 23.05.2022 r. w trzecim meczu barażu o PlusLigę siatkarze MKS-u Będzin wygrali w Nysie ze Stalą 3:0. To oznacza, że rywalizacja jeszcze się nie skończyła i wraca do Będzina! Zobacz ZDJĘCIA.

Stal wygrała dwa pierwsze pierwsze mecze bez straty seta i aby pozostać w PlusLidze brakowało jej jednego zwycięstwa. MKS chciał przedłużyć rywalizację i wrócić jeszcze do Będzina.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW z Będzina oraz z meczu PSG Stal Nysa - MKS Będzin, 23.05.2022 r.

Goście ze zmianami w składzie, wspierani na przez swoich kibiców na początku I seta odskoczyli na 9:5 i o czas poprosił trener Stali Daniel Pliński. Będzinianie robili swoje i ku zaskoczeniu miejscowych fanów prowadzili 15:9. Gdy było 17:11 Pliński znów postanowił porozmawiać z swoimi zawodnikami. Szkoleniowiec Stali dokonywał też zmian, aby jeszcze ratować seta. Gospodarze zaczęli odrabiać straty (18:14) i wtedy trener Wojciech Serafin wziął czas. MKS utrzymywał 5 punktów przewagi i wygrał po ataku Wiktora Musiała.

Drużyna z Będzina napędziła się pierwszym setem i w drugim robiła co chciała - prowadziła już 18:9 oraz 22:12! MKS bawił się grą, a Stal była zupełnie bezradna i ugrała w tej partii ledwie 14 punktów.

W trzecim secie MKS prowadził 4:1, 11:7, a od remisu 11:11 zaczęła się gra punkt za punkt. Zacięta partia kończyła się na przewagi. Ostatni cios z zagrywki zadał Brandon Koppers i goście cieszyli się z niespodziewanej, ale zasłużonej wygranej.

Stal w poniedziałek znów zagrała bez Wassima Ben Tary, który wyjechał do Francji. Tunezyjczyk ma wrócić na mecz w Będzinie.

Baraż o PlusLigę: PSG Stal Nysa - MKS Będzin 0:3 (21:25, 14:25, 26:28)

Stal: Zajder, Szwaradzki, Komenda, El Graoui, M’Baye, Kwasowski, Dembiec (libero) oraz Dębski, Bućko, Kramczyński i Szczurek

MKS: Musiał, Ratajczak, Ptaszyński, Swodczyk, Koppers, Gonciarz, Marek (libero) oraz Kańczok

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2:1 dla Stali. Czwarty mecz 26 maja w Będzinie (godz. 20.30).