Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Beskidy na weekend. Świetne szlaki turystyczne na spacer. Pięć propozycji z Beskidu Żywieckiego

KL
Uśmiech słońca warto wykorzystać i wybrać się na górską wyprawę. Tym razem prezentujemy kilka tras turystycznych z Beskidu Żywieckiego, które w sam raz sprawdzą się na spacer, żeby odpocząć, złapać oddech i miło spędzić czas.

Świetne szlaki turystyczne na spacer. Pięć propozycji z Beskidu Żywieckiego

Gdzie warto wybrać się w Beskidzie Żywieckim? Weekend można poświęcić na krótką trasę, którymś z malowniczych beskidzkich szlaków. Poniżej prezentujemy kilka propozycji tras.

  • Wielka Rycerzowa. Szlak: Soblówka – Hala Rycerzowa – Wielka Rycerzowa

    Wielka Rycerzowa (1226 m n.p.m.) kusi pięknymi widokami i bardzo klimatycznym schroniskiem położonym nieco poniżej szczytu. Proponujemy wyruszyć żółtym szlakiem z Soblówki. To trasa, która oferuje sporo widoków. Więcej niż szlak czarny, którym również można wyruszyć z tej miejscowości. Zaczynamy od parkingu, idziemy asfaltową uliczką do szerokiej leśnej drogi. Następnie zaczyna się podejście. Szlak zmierza do Hali Rycerzowej, gdzie stoi urokliwa bacówka. Od szczytu dzieli nas 15 minut.


  • Wielka Racza. Szlak z Rycerki Kolonii

    Wielka Racza (1236 m n.p.m.) to kolejny z wyjątkowych szczytów Beskidu Żywieckiego. Najłatwiej i najszybciej na ten szczyt prowadzi szlak żółty z Rycerki Kolonii. Wyprawę zaczniemy właśnie z tej miejscowości, gdzie wyruszamy z parkingu. Trasa na szczyt wspina się dość łagodnie. Początkowo prowadzi szerokim szlakiem, końcówka przebiega wąską ścieżką wśród drzew. Na szczycie czeka na nas rozległa polana, na której można odpocząć. Warto skorzystać też ze schroniska.


  • Pilsko. Szlak: Korbielów – Schronisko na Hali Miziowej – Pilsko

    Pilsko (1557 m n.p.m.) jest drugim najwyższym szczytem w Beskidzie Żywieckim. Jego główny wierzchołek znajduje się po słowackiej stronie. Z Korbielowa prowadzi żółty szlak. Samochód można zostawić na parkingu przy ul. Leśnej. Przejdziemy wzdłuż potoku Buczynka, następnie granią Czarny Groń wejdziemy na Halę Miziową. Tutaj znajduje się schronisko. Przed szczytem do pokonania jest jeszcze strome podejście.


  • Babia Góra. Szlak czerwony lub Akademicka Perć

    Babia Góra (1725 m n.p.m.), czyli Królowa Beskidów. Popularny, czerwony szlak prowadzi z Przełęczy Krowiarek, gdzie znajduje się parking. Trasa rozpoczyna się schodkami, posiada sporo miejsc widokowych, w górnych partiach przebiega pośród kosodrzewiny. Z kolei Akademicka Perć, uznawana za najtrudniejszy szlak w Beskidach, oznaczona jest na żółto. To trasa jednokierunkowa, przeznaczona tylko do podchodzenia. Najtrudniejszym miejscem na trasie jest Czarny Dziób, czyli pionowa ściana, która ma ok. 8 m wysokości. Tuż po jej pokonaniu, czekają nas finałowe metry, przejście po kamieniach, które tworzą schody na szczyt Babiej Góry.


  • Rysianka. Szlak z Żabnicy Skałki

    Rysianka (1322 m n.p.m.) z rozległą polaną. Idąc od Żabnicy Skałki, po drodze przechodzimy przez urokliwą Halę Pawlusią (1184 m n.p.m.). Trasa ta oznaczona jest na zielono. Początkowo szlak wiedzie drogą asfaltową, potem po przejściu drewnianego mostka, zaczyna się leśna droga. Dość wąska, ale urokliwa ścieżka prowadzi nas na piękną górską polanę. Tak dotrzemy do schroniska na Rysiance.

Nie przeocz

Zobacz także

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera