– Liniami A, B i C będzie można w godzinach popołudniowych i wieczornych dojechać na wireckie targowisko, a po zabawie umożliwią one mieszkańcom powrót do domu – mówi Andrzej Nowak, pełnomocnik Prezydenta Miasta Ruda Śląska ds. Transportu Zbiorowego.
- Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców przejazdy bezpłatnych autobusów będą monitorowane przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej - zaznacza.
Przebieg bezpłatnych linii będzie wyglądał następująco:
Autobus „A” – kierunek Godula - jedzie przez Wirek - Nowy Bytom – Czarny Las - Rudę – Orzegów – Godulę – Chebzie – Nowy Bytom – Wirek.
Autobus „B” – kierunek Halemba - pojedzie przez Wirek – Bykowinę – Kochłowice – Halembę i następnie z pętli autobusowej na Halembie będzie wracał drogą powrotną tak jak przyjechał, czyli przez Halembę – Kochłowice – Bykowinę – Wirek.
Autobusy A i B będą rozpoczynać swoje kursy z przystanku o nazwie „Wirek - Kopalnia Pokój”, który znajduje się nieopodal wireckiego targowiska.
Autobus „C” – kierunek Bielszowice - pojedzie przez Wirek – Bielszowice – Halembę – Wirek. Autobus linii C będzie rozpoczynał swe kursy z przystanku o nazwie „Wirek Kościół” (vis-a-vis stacji paliw BP, która znajduje się na ul.1-go Maja).
*Niesamowite oświadczyny na dachu Spodka w Katowicach ZDJĘCIA
*Takie wyposażenie samochodów naprawdę ułatwia życie
*Słynna restauracja Kryształowa w Katowicach będzie zamknięta
*Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
*Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
*WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?