Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bieg Sylwestrowy w Częstochowie. Biegacze wystartowali spod M1

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Bieg Sylwestrowy w Częstochowie
Bieg Sylwestrowy w Częstochowie Patryk Kubat
W sobotę 31 grudnia z terenu parkingu centrum handlowego M1 w Częstochowie wystartował Sylwestrowy Bieg, gdzie biegacze mogli pokonać nawet 5 lub 10 km trasy.

Trasa Sylwestrowego biegu przebiegała przez park oraz przez promenadę im. Czesława Niemena. Bieg rozpoczął się kilka minut po godz. 13:00, a wystartowało w nim ponad 200 osób. Impreza po raz drugi zagościła w Częstochowie. Jej inicjatorem jest Jacek Urbanowicz. Uczestnicy udali się spod M1 promenadą Niemena aż do Lasku Aniołowskiego.

Przy okazji wydarzenia zorganizowano zbiórkę charytatywną na rzecz częstochowianki Zosi Biecek. Akcję można wspomóc na siepomaga.pl - www.siepomaga.pl/zosiabiecek

Na koniec biegu nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i szampana na przywitanie Nowego Roku 2023.

Aktywność fizyczna to zdrowie

Aktywność fizyczna wpływa korzystnie nie tylko na naszą kondycję fizyczną, ale także na zdrowie psychiczne – wzmacnia odporność, rzeźbi sylwetkę, poprawia nastrój. A najprostszą i uniwersalną formą ruchu jest chodzenie.

Dzięki krokomierzom wbudowanym w telefony i smartwatche kontrolowanie codziennej aktywności fizycznej jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Równocześnie jednak zaprogramowany w urządzeniach cel w postaci wykonania 10 tysięcy kroków dziennie jest dla wielu osób nieosiągalny m.in. ze względu na siedzący tryb życia i pracy czy stan zdrowia. Teoria na temat korzyści dla zdrowia płynących z robienia 10 tys. kroków dziennie do tej pory nie została w pełni poparta badaniami naukowymi.

10 tys. kroków to dystans 6-7 km. Przeciętnie mężczyzna wykonuje krok o długości ok. 75 cm. Liczba ta pomnożona przez 10 000 daje 7,5 km. Kobieta natomiast robiąc kroki o długości 60 cm liczbę 10 tys. kroków osiągnie po przejściu 6 km

Pokonanie dystansu aż 6-7 km codziennie zniechęca wiele osób do podejmowania takiego wyzwania, tymczasem z najnowszych badań naukowych przeprowadzonych na Uniwersytecie Massachusetts w Amherst wynika, nie jest wcale konieczne.

Udowodniono, że już 6-7 tys. kroków dziennie wystarczy, aby zmniejszyć ryzyko przedwczesnego zgonu z jakiejkolwiek przyczyny nawet o połowę.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomeczowe wypowiedzi po meczu Włókniarz - Sparta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera