Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bielsko-Biała: Rusza druga edycja projektu ZaJaki.pl. W trosce o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

KL
Parada ZaJaków w 2022 roku.
Parada ZaJaków w 2022 roku. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB
Przemoc rówieśnicza będzie tematem już kolejnej edycji projektu ZaJaki.pl, który przygotował Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Grupą Kęty i Fundacją Biegniemy z Mają.

Bielsko-Biała. ZaJaki.pl to projekt poświęcony emocjom

Impreza poświęcona tematyce zdrowia psychicznego odędzie się w centrum handlowym Gemini Park w Bielsku-Białej 17 lutego w godzinach 15.00-19.00 i 18 lutego w godzinach 14.00-19.00. W tych dniach będzie można zobaczyć też wystawę kukieł stworzoną przez uczniów z bielskich szkół na paradę Zajaków, która odbyła się 7 czerwca ubiegłego roku.

Organizatorzy pierwszej edycji wyszli z założenia, że w głowie każdego z nas pojawiają się wątpliwości: A może jestem niewystarczający? Za jaki jestem, że nie pasuję do grupy? Za wesoły, za smutny, za cichy... To właśnie dlatego cała akcja została nazwana ZaJaki.pl. Tytułowe ZaJaki.pl to nasze wewnętrzne potwory, z którymi musimy się zmagać na co dzień. Natomiast tworzenie kukieł ZaJaków pozwoliło uczestnikom oswoić i zapoznać się z tymi potworami.

Podczas wydarzenia w Gemini Park w lutowy weekend będzie można zagrać w specjalną grę oraz porozmawiać z psychologami. Jednak spotkanie będzie przede wszystkim poświęcone emocjom, które są nieodłącznym i ważnym elementem naszego życia.

- Emocje są jak drogowskazy, informujące o tym, co się właśnie z nami dzieje. Warto nauczyć się je rozpoznawać i świadomie regulować - wyjaśniają organizatorzy.

Przemoc rówieśnicza

Druga edycja ZaJaków zakłada, że wskazani przez szkoły oraz placówki wsparcia dziennego biorące udział w projekcie pedagodzy, psycholodzy oraz wychowawcy wezmą udział w jednym z warsztatów odbywających się 15, 17 lub 22 marca.

Tematem projektu jest przemoc rówieśnicza. Warsztaty przybliżą kwestie rodzajów i skutków przemocy rówieśniczej, profilaktyki oraz interwencji w środowisku szkolnym. Następnie w zgłoszonych szkołach oraz placówkach wsparcia dziennego zostaną przeprowadzone zajęcia z dziećmi i młodzieżą poruszające temat przemocy rówieśniczej.

Patronat honorowy nad projektem objęli wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży lek. med. Ireneusz Jelonek.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera