BKS Aluprof awansował do drugiej rundy Pucharu CEV

Po wygraniu z czeskim zespołem Kralove Pole Brno siatkarki BKS Aluprof awansowały do drugiej rundy Pucharu CEV. Dzisiaj graja Tauron MKS Dąbrowa Górnicz (liga Mistrzyń) i Jastrzębski Węgiel (Puchar CEV)

Drużyna BKSAluprof również w meczu rewanżowym 1/16 Pucharu CEV okazała się lepsza od czwartej drużyny czeskiej ekstraklasy poprzedniego sezonu. Bielszczanki wygrały z zespołem Kralove Pole Brno 3:1.

Po wygraniu pewnie pierwszego seta siatkarki BKS były już chyba myślami przy następnym spotkaniu. Ambitnie grające Czeszki szybko to wykorzystały i doprowadziły do remisu. Zimny prysznic przydał się bielszczanko, szybko wróciły do gry i znowu dyktowały warunki na parkiecie.

Dzisiaj swój drugi mecz w Lidze Mistrzyń rozegrają siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. Ich rywalkami w hali Margon Arena będzie Dresdner SC (początek 19). W pierwszym meczu dąbrowianki przegrały u siebie z Eczacibasi VitrA Stambuł 1:3, a Niemki w takim samym stosunku uległy w Baku drużynie Azzerail.

Po wygraniu u siebie z Rennes 3:0 siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie powinni mieć też problemów z wygraniem meczu rewanżowego. Jeśli przegrają, swojej szansy będą szukać jeszcze w złotym secie. Początek meczu we Francji o godzinie 20.

Wyniki

Puchar CEV

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Kralove Pole Brno 3:1 (25:17, 22:25, 25:17, 25:12). Pierwszy mecz 3:1 dla BKS, awans bielszczanek, które w drugiej rundzie zmierzą się ze zwyciężcą pary Dauphines Charleroi - SKUP Ołomuniec.

BKS G. Wojtowicz, Czypiruk-Solarewicz, Pelc, Łyszkiewicz, Szymańska, Sieczka, M. Wojtowicz (libero) oraz Wołosz, Horka
Kralove Pole Michalikova, Onderkova, Vyklicka, Souckova, Stankova, Maresova, Zoulova (libero) oraz Mensinkova, Nalezkoca, Snellyova

SVS Post Schwechat - AZS Białystok 3:0 (25:120, 25:19, 25:23). Pierwszy mecz 3:1 dla AZS. Złoty set 15:12 dla Post i awans.

Liga Mistrzyń. Grupa B: Atom Trefl - VK Agel Prostejov 3:0 (26:24, 25:17, 25:16)

Liga Mistrzów. Grupa C. Crvena Zvezda - ZAKSA Kędzierzyn 0:3 (18:25, 15:25, 19:25)