BKS Aluprof pokonał Pałac Bydgoszcz 3:1 i umocnił się na czwartym miejscu

Mateusz Bosiacki
Ostatnia drużyna w tabeli Orlen Ligi okazała się wymagającym rywalem dla siatkarek BKS Aluprof. Bielszczanki z Pałacem straciły seta.

Dla siatkarek BKS Aluprof mecz z Pałacem Bydgoszcz, który do tej pory nie wygrał jeszcze ligowego meczu, miał być łatwym spacerkiem. I pewnie byłby, gdyby nie przegrany drugi set. Bydgoszczanki napędziły faworytkom trochę strachu, ale ostatecznie punkty zostały w Bielsku-Białej.

Zespół trenera Leszka Rusa, grając skutecznie w ataku i prawie bezbłędnie w przyjęciu (85 procent), szybko wypracował sobie przewagę i nie oddał jej do końca. Łatwo zdobyty set wprowadził w szeregi BKS lekkie rozluźnienie, na czym skorzystały siatkarki Pałacu. Ciężar gry wzięła na swoje barki wprowadzona w tym secie Patrycja Polak. Skuteczna w ataku była także leworęczna Zuzana Czyżnielewska. Bielszczanki goniły wynik i dwa razy doprowadziły do remisu (12:12 i 23:23), jednak ostatnie słowo należało do zespołu z Bydgoszczy.

Na więcej strat czwarta drużyna w tabeli nie mogła sobie już pozwolić, ale nieoczekiwanie na początku kolejnej odsłony znowu prowadził Pałac (9:5). Bielszczanki szybko zniwelowały tą stratę i spotkanie już do końca toczyło się pod ich dyktando.
Duża zasługa w tym Heleny Horki. Czeska przyjmująca rozpoczęła spotkanie na ławce rezerwowych, ale po wejściu na parkiet nie tylko doskonale przyjmowała zagrywkę rywalek, ale skutecznie atakowała. Po przerwie spowodowaną kontuzją dłoni do gry wróciła także Koleta Łyszkiewicz.

Początkowo mecz miał się odbyć w sobotę, ale z uwagi na kontynentalny turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata juniorek, w którym brały udział cztery zawodniczki z obu drużyn, przełożono je na poniedziałek. Polki prowadzone przez Wiesława Popika spisały się w Szczyrku znakomicie awansując bez straty punktu do następnej rundy MŚ.