Błękitni Stargard – GKS Tychy 3:2. Tyszanie odpadli z Pucharu Polski

TOK
W meczu 1/8 finału Pucharu Polski Błękitni Stargard Szczeciński wygrali z GKS-em Tychy 3:2. Bramki strzelili: Robert Gajda (43-karny), Wojciech Fadecki (59-wolny), Bartłomiej Zdunek (85) oraz Paweł Smółka (24), Marcin Radzewicz (44).

Gospodarze, grający na co dzień w II lidze, od pierwszych minut ruszyli z animuszem. Świetną okazję miał Robert Gajda, który główkował nad poprzeczką z pięciu metrów.

Gola strzelili jednak pierwszoligowcy. Pavol Ruskovsky podał w pole karne do Pawła Smółki, a tyski napastnik spokojnie przymierzył z kilku metrów.

Stracona bramka nie załamała Błękitnych – w 32. minucie GKS uratował słupek (po strzale Wojciecha Fadeckiego), a następnie w tej samej akcji piłkę z linii bramkowej wybił Marcel Wawrzynkiewicz.

Błękitni dopięli swego, choć rzut karny za przypadkowe dotknięcie piłki ręką przez Sergejsa Kożansa był naciągany. Minutę później odpowiedział Marcin Radzewicz, wykorzystując błąd obrońcy gospodarzy.

Po godzinie znów był remis. Wojciech Fadecki huknął z rzutu wolnego, a tego strzału nie powstydziłby się sam Cristiano Ronaldo.
W tej sytuacji trener GKS-u Przemysław Cecherz postanowił wprowadzić do gry swego snajpera Macieja Kowalczyka. Goście stracili jednak kontuzjowanego Łukasza Kopczyka.

Choć wydawało się, że w tym meczu będzie dogrywka, w 85. minucie Błękitni zadali decydujący cios. Po szybkiej akcji, pozostawiony bez opieki w polu karnym Bartłomiej Zdunek strzelił w długi róg i kibice gospodarzy oszaleli z radości.

Awans do ćwierćfinału PP to największy sukces w historii Błękitnych, którzy zagrają teraz ze zwycięzcą spotkania Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski - Cracovia.

Błękitni Stargard Szczeciński - GKS Tychy 3:2 (1:2)
0:1 Paweł Smółka (24), 1:1 Robert Gajda (43-karny), 1:2 Marcin Radzewicz (44), 2:2 Wojciech Fadecki (59), 3:2 Bartłomiej Zdunek (85)

Błękitni: Ufnal - Kosakiewicz, Pustelnik, Liśkiewicz, Wawszczyk - Fadecki (79. Zdunek), Poczobut, Wojtasiak (52. Flis), Gajda, Gutowski - Magnuski (67. Inczewski).

GKS: Misztal - Wawrzynkiewicz, Kopczyk (68. Masternak), Kożans, Mączyński - Ruskovsky (79. Wodecki), Bocian, Otręba, Trochim, Radzewicz - Smółka (63. Kowalczyk).

żółta kartka: Ruskovsky (GKS).

sędziował: Paweł Pskit (Łódź).