Rafał Musioł: Stadion jak twierdza? To już niestety nie...

  Rafał Musioł: Stadion jak twierdza? To już niestety nie metafora...

  Zdjęcie autora materiału

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rafał Musioł: Stadion jak twierdza? To już niestety nie metafora...
  Gorący komentarz do wydarzeń w Dortmundzie. Pisze Rafał Musioł, zastępca szefa Działu Sport
  Rafał Musioł: Stadion jak twierdza? To już niestety nie metafora...
  W świecie mediów poruszam się od ponad ćwierćwiecza. Ale - niczym Waldemar Fornalik przez piłkarzy Ruchu - wciąż bywam w nim zaskakiwany. Tak właśnie stało się we wtorek wieczorem. Podczas telewizyjnych relacji z Dortmundu zszokowała mnie porażająca wręcz nieznajomość sportowych realiów wśród prowadzących wydania specjalne dziennikarzy newsowych, w dodatku w wielu przypadkach infantylizm ich wypowiedzi szedł pod rękę z narcystycznym samouwielbieniem.
  Na tym tle znacznie mniej dziwił mnie już kolejny antenowy wyścig po krew, w którym poczucie pierwszeństwa stanowiło wartość nadrzędną wobec wiarygodności - na przykład w formie „informacji” o wybuchu W autokarze, a nie OBOK niego, czy podejrzanym ładunku W hotelu lub W POBLIŻU.

  Tymczasem znacznie ważniejsze od kwestii czy mecz da się przełożyć na następny dzień czy też jest to operacja niemal niewykonalna, było coś innego. A mianowicie refleksja, że jeśli rzeczywiście była to próba zamachu, to mieliśmy do czynienia ze swoistą pętlą powiązaną z krwawymi wydarzeniami w Paryżu, gdzie wyjściowym celem także był mecz piłkarski.

  Mając w pamięci skuteczne działania paryskich stewardów i widząc tłum kibiców spokojnie czekających na rozwój wydarzeń na stadionie Borussii, o co poprosili ich oganizatorzy ogłaszając, że to najbezpieczniejsze miejsce w mieście, przyszło mi do głowy pewne bolesne skojarzenie. Oto na naszych oczach pojęcie „Twierdza” w stosunku do sportowych aren nabrało nowego, wyjątkowo dosłownego znaczenia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama