Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bobry żyją w Sosnowcu. Mamy na to dowód [ZDJĘCIA i WIDEO]

Tomasz Szymczyk
Tomasz Szymczyk
Bóbr pojawił się w Białej Przemszy, wyszło na brzeg przy rosnącej nad brzegiem rzeki wierzbie i zaczęło zajadać się jej gałązkami. W ogóle nie bał się obserwujących go ludzi.
Bóbr pojawił się w Białej Przemszy, wyszło na brzeg przy rosnącej nad brzegiem rzeki wierzbie i zaczęło zajadać się jej gałązkami. W ogóle nie bał się obserwujących go ludzi. Tomasz Szymczyk/Dziennik Zachodni
Wydawać by się mogło, że rzeki w Zagłębiu czystością nie grzeszą. Okazuje się, jednak, że sytuacja ta cały czas zmienia się na lepsze. Turyści, którzy odwiedzają Trójkąt Trzech Cesarzy mogą tam na przykład obserwować życie bobrów - zwierząt, długo nie widzianych w tym rejonie.

Bobry to wodnoziemne gryzonie z rodziny bobrowatych. Uważa się je za największe gryzonie Eurazji. Najbardziej charakterystyczne ślady ich bytowania to tamy i żeremie, które budują.

Młody bóbr był niewątpliwą "atrakcją" pikniku, który w środowe popołudnie na Trójkącie Trzech Cesarzy zorganizowały sosnowiecka Rada Dzielnicy Południe i mysłowicka Rada Dzielnicy Brzęczkowice-Słupna. Zwierzę pojawiło się w Białej Przemszy, wyszło na brzeg przy rosnącej nad brzegiem rzeki wierzbie i zaczęło zajadać się jej gałązkami. W ogóle nie bało się obserwujących go ludzi.

- Bobry od jakiegoś czasu są widywane w okolicach Trójkąta Trzech Cesarzy. Nie mamy zgłoszeń z innych części Sosnowca - mówi Krzysztof Polaczkiewicz z biura prasowego sosnowieckiego Urzędu Miejskiego. - To, że bobry się pojawiają, świadczy o tym, że Przemsza staje się coraz bardziej czystą rzeką - dodaje.

Bobry to kolejna atrakcja Trójkąta Trzech Cesarzy - miejsca, w którym w czasach zaborów stykały się granice Rosji, Prus i Austro-Węgier. Przed I wojną światową miejsce to było sporą atrakcją turystyczną. Potem stało się zapomniane.

Dziś po stronie sosnowieckiej stoi tutaj pamiątkowy obelisk, jest też altana grillowa, wyznaczone miejsce na ognisko i ławki. Tych ostatnich nie widać niestety w niekoszonej od dawna trawie...

Bobry żyją w Sosnowcu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo