Boks: Memoriał Leszka Błażyńskiego. Tłumy bokserskich kibiców w teatrze Rozbark

JAC
W sobotę i niedzielę w bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark odbył się IX. Bokserski Międzynarodowy Memoriał Leszka Błażyńskiego, dwukrotnego medalisty olimpijskiego i mistrza Europy. W turnieju startowało 60 zawodników z 19 klubów z 5 państw (Polska, Niemcy, Ukraina, Czechy i Kosowo), w większości juniorów oraz kadetów. Gośćmi specjalnymi imprezy byli Damian Jonak i Marian Kasprzyk.

W sobotę zawody obserwował nadkomplet, ponad 400 widzów. To najwyższa frekwencja od otwarcia Teatru Rozbark w marcu br. W tym dniu swój ostatni pojedynek w karierze stoczył również Sylwester Klasa. Wychowanek Szombierek Bytom wprowadzany był do ringu przez rapera CeZetKa, który skomponował utwór muzyczny na część boksera zatytułowany „Ostatni gong”. Klasa, który obecnie pracuje na kopalni „Bobrek-Centrum” w dobrym stylu pokonał jednogłośnie na punkty Mateusza Śledzia z Bytomia.

Najlepszym zawodnikiem Memoriału został senior Rafał Schöfer (MOSM Bytom), który wygrał w kategorii 69 kg pokonując Krzysztof Janiczka (Czarni-Góral Żywiec) 3:0. W klasyfikacji punktowej najlepiej wypadła drużyna Baden Württemberg. Niemieccy juniorzy nie przegrali ani jednego pojedynku, zwyciężając w sześciu kategoriach wagowych!

Wyniki ciekawszych walk finałowych
Kadeci
70 kg
Dawid Łakomiec (RUSHH Kielce) – Jakub Markaczewski (Copacabana Konin) TKO II.

Juniorzy
52 kg
Christos Cherakis (Baden Württemberg – Niemcy) – Andrij Tyszkowiec (Lwów – Ukraina) 2:1
69 kg
Robert Suchy (MOSM Bytom) – Mario Plachetka (Gjilan – Kosowo) 3:0
69 kg
Dominik Cieślik (JKB Jawor Team Jaworzno) – Marcin Kowalczyk (UKS Śląsk Ruda Śląska) 2:1