Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bytom Square: Biznes w budynku dawnych Zakładów Odzieżowych Bytom

Redakcja
Bytom Square: Biznes w budynku dawnych Zakładów Odzieżowych BytomBank  Śląski,  market spożywczy "Stokrotka",  sklepy odzieży męskiej "Bytom", "Vistula", kilkanaście biur. A to wszystko w jednym budynku, dawnych zakładów odzieżowych "Bytom" obecnie - Bytom Square. Olgierd Lizoń, prezes Studia AB, inwestor, który podjął wyzwanie biznesowe, aby wyremontować ten budynek i ściągnąć tu różne firmy, już widzi, że to się kalkulowało.
Bytom Square: Biznes w budynku dawnych Zakładów Odzieżowych BytomBank Śląski, market spożywczy "Stokrotka", sklepy odzieży męskiej "Bytom", "Vistula", kilkanaście biur. A to wszystko w jednym budynku, dawnych zakładów odzieżowych "Bytom" obecnie - Bytom Square. Olgierd Lizoń, prezes Studia AB, inwestor, który podjął wyzwanie biznesowe, aby wyremontować ten budynek i ściągnąć tu różne firmy, już widzi, że to się kalkulowało.
Bank Śląski, market spożywczy "Stokrotka", sklepy odzieży męskiej "Bytom", "Vistula", kilkanaście biur. A to wszystko w jednym budynku, dawnych zakładów odzieżowych "Bytom" obecnie - Bytom Square. Olgierd Lizoń, prezes Studia AB, inwestor, który podjął wyzwanie biznesowe, aby wyremontować ten budynek i ściągnąć tu różne firmy, już widzi, że to się kalkulowało.

- Można powiedzieć, że pierwszy etap naszej inwestycji mamy zakończony, trwają ostatnie szlify jeśli chodzi o organizację w budynku klubu fitness. Okazuje się, że jest więcej niż przypuszczaliśmy chętnych firm zainteresowanych  tego typu inwestycją.  Każda składa ciekawą ofertę, a jednak na tyle różną, że jeszcze wstrzymaliśmy się z ruszeniem projektu.  Ale planujemy otwarcie około 30 września tego roku. Rozmawiamy jednocześnie  z dużymi sieciami hotelowymi, bo mamy budynki, które wchodzą w skład kompleksu, a które przygotowujemy właśnie pod takie usługi - dodaje Lizoń.

Przyznaje, że choć komuś wydawało się ryzykowne inwestowanie w budynek, to jednak z perspektywy to był strzał w dziesiątkę. - Odremontowana fasada przyciąga i jest spore zainteresowanie  różnych branży, które chcą wejść na ten teren - podkreśla. Zgłaszają się nawet mniejsi najemcy, którym jednak muszą odmawiać, bo hotel i fitness zajmą całość pozostałej powierzchni.
- Bytom jest na fali wznoszącej. dziś te pieniądze, które inwestuje się w remonty budynków są niższe niż w wielu sąsiednich miastach - dodaje.

Trwa właśnie akceptacja techniczna  powierzchni części budynku pod strefę hotelową. -  Taką akceptację już mamy od kilku międzynarodowych sieci hotelowych. Teraz trwają ustalenia warunków finansowych i prowadzenia tego remontu - dodaje.

Żeby biznes wyszedł, ważna jest współpraca z miastem. Olgierd Lizoń na nią nie narzeka, wręcz przeciwnie.

- Miasto zasugerowało, które przestrzenie można zagospodarować pod parkingi i to jest podstawowa pomoc dla nas. Potrzeby parkingowe dla tej wyremontowanej części zaspokajamy własnymi środkami i własnymi miejscami wewnątrz placu budynku. Natomiast jeśli chodzi o hotel i fitness, to te dodatkowe  parkingi będą nam potrzebne. I jeszcze jedno, co nam pomaga. Wszystko jest zgodne z przepisami, natomiast dzięki dobrej współpracy, formalności są załatwiane najszybciej jak to jest możliwe - mówi Lizoń.

Ciekawostką jest wystrój Bytom Square - przypomina o dawnej historii tego miejsca.

 

Magdalena Nowacka-Goik

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty