Celtic Glasgow Legia Warszawa 0:2 [RELACJA, ZDJĘCIA]

Celtic Glasgow Legia Warszawa 0:2
Celtic Glasgow Legia Warszawa 0:2 EPA/ROBERT PERRY
Tylko katastrofa mogła odebrać Legii awans do 4. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Legia po raz drugi pokonała Celtic jest coraz bliżej fazy grupowej LM.

Zwycięstwo w Warszawie 4:1 stawiało mistrzów Polski przed rewanżowym meczem w komfortowej sytuacji. Szkoci, żeby myśleć o kolejnej fazie LM musieli wygrać 3:0 lub, gdyby Legia zdobyła gola, zwyciężyć różnicą czterech bramek. Wszelkie kalkulacje rozwiane zostały jednak już po godzinie!

Legia przetrwała na początku meczu napór gospodarzy i jeszcze przed przerwą objęła prowadzenie. Do bramki Frasera Fostera po rajdzie piłkę posłał Michał Żyro. Po przerwie Szkotów dobił Michał Kucharczyk.

Od tej pory było wiadomo, że Legia tego spotkania nie może przegrać. Piłkarze Celtiku przestali atakować już z takim animuszem. Zresztą w odwrócenie losów tego meczu nie wierzyli także kibice, którzy już w przerwie zaczęli opuszczać trybuny stadionu w Edynburgu. Spotkanie rozegrano na Murrayfield, szkockim narodowym stadionie rugby, ponieważ obiekt Celtiku był nie przygotowany po Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej.

Spotkania Celtiku z mistrzem Polski nie można było zobaczyć na ekranach telewizorów. Negocjacje TVP ze Szkotami trwały prawie przez tydzień i niestety nie przyniosły efektu. Znani ze skąpstwa Szkoci podobno chcieli na transmisji zarobić 100 tysięcy euro.
Jutro Legia pozna rywala w 4. rundzie kwalifikacji. Mecze tej fazy rozegrane zostaną 19 i 20 sierpnia, a rewanże 26 i 27 sierpnia. Ostatnim polskim zespołem, który wystąpił dotychczas w Lidze Mistrzów, był w sezonie 1996/97 łódzki Widzew.