Copa America 2015: Meksyk – Boliwia 0:0. Meksyk zaczyna od remisu [ZDJĘCIA]

Andrzej Czekaj
W drugim meczu grupy A chilijskiego turnieju Meksyk bezbramkowo zremisował z Boliwią. Liderem tabeli po pierwszej kolejce spotkań jest drużyna gospodarzy turnieju.

Spotkanie Meksyku z Boliwią rozgrywane na 18-tysięcznym Estadio Sausalito w mieście Vina del Mar nie było porywającym widowiskiem. Trudno się temu dziwić skoro rywalizowały ze sobą dwa najsłabsze zespoły poprzedniej edycji Copa America (Meksyk był 11 a Boliwia 12 przyp. red.).

Obie ekipy również inauguracji tegorocznego turnieju nie mogą zaliczyć do udanych. W pierwszej połowie meczu optyczną przewagę mieli gracze Miguela Herrery, aktywny był zwłaszcza Jesus Manuel Corona, na co dzień grający w holenderskim Twente Enschede. W krótkim odstępie czasu boliwijskiego bramkarza próbowali pokonać jeszcze między innymi Matias Vuoso, Gerardo Flores czy Juan Carlos Medina, ale Romel Quinonez – bramkarz boliwijskiego klubu Bolivar La Paz był tego dnia dobrze dysponowany. Meksykanie próbowali, ale to goście dwukrotnie byli bliscy strzelenia gola w końcówce pierwszej połowy. Najpierw ładnym strzałem z szesnastego metra popisał się Ricardo Pedriel – zawodnik grający w tureckim klubie Mersin Idman Yurdu (gra tam też były zawodnik Górnika Zabrze Prejuce Nakoulma przyp.red.), ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka. Chwilę potem tuż nad poprzeczką strzelał jeszcze Jhasmani Campos, ale świetną interwencją popisał się meksykański bramkarz Jose de Jesus Corona i wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron szkoleniowiec Meksyku zdecydował się wpuścić na boisko duet szybkich zawodników Javiera Aquino i Raula Jimeneza. Jak się okazało nawet oni nie potrafili znaleźć recepty na rozmontowanie dobrze spisującej się w tym meczu boliwijskiej obrony. Najbliżej zapewnienia kompletu punktów dla Meksyku w drugiej połowie był Jimenez, ale piłka po strzale głową zawodnika Atletico Madryt przeleciała nad poprzeczką i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Dziś do rywalizacji w Copa America przystępuje grupa B. Zwycięzca poprzedniej edycji Copa America – Urugwaj zagra z debiutującą na tym turnieju Jamajką (początek tego meczu o godz. 20:50.) Transmisja w TVP Sport i sport.tvp.pl. W drugim dzisiejszym spotkaniu tej grupy Argentyna zmierzy się z Paragwajem (początek meczu o godz. 23:20.). Transmisję również przeprowadzi TVP Sport i sport.tvp.pl.