Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Częstochowa. Zawierzenie misji i misjonarzy podczas Apelu Jasnogórskiego

Anna Przewoźnik
Anna Przewoźnik
Bez misji Kościół nie ma sensu, bo Jezus powołał Kościół by Ewangelię niósł na krańce świata – przypominał na Jasnej Górze, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, ksiądz Maciej Będziński.

Podczas Apelu Jasnogórskiego (22 października), w 97. Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczął Tydzień Misyjny, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce ksiądz Maciej Będziński zawierzył Matce Bożej sprawy misji i misjonarzy.
- Przychodzimy na Jasną Górę, aby dziękować za dar wiary oraz z troską patrzeć na krańce świata, gdzie Duch Święty posyła misjonarzy. Powierzamy sprawy powszechniej odpowiedzialności za misje. Maryjo nie pozwól nam zapomnieć, że Kościół Chrystusa, to nie stowarzyszenie filantropów, akcja humanitarna, ale nowy naród wybrany i owczarnia Pana. A naszym pierwszym zadaniem, jako wspólnoty jest ewangelizować - mówił podczas rozważań ks. Maciej Będziński.

Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych, przypomniał, że wszyscy mają prawo otrzymać dobrą nowinę, a Kościół ma obowiązek i możliwość głoszenia jej.
- Obecnie kiedy świat chce uczynić z nas dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, bez obowiązków wynikających z człowieczeństwa, wołamy o wolność wyznania i głoszenia wiary. Bo największym gestem miłosierdzia jest objawić światu, że Jezus Chrystus, to wcielone dobro. I mimo prześladowań chcemy Jego miłość nieść wszystkim i wszędzie – mówił.

Tegoroczny Światowy Dzień Misyjny obchodzony jest pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Trwający Tydzień misyjny jest szczególnym czasem modlitwy za misje, czasem wsparcia dzieł misyjnych, a także budowaniem świadomości misyjnej.

Światowy Dzień Misyjny ustanowił 14 kwietnia 1926 roku papież Pius XI.
Aktualnie na misjach posługuje 1743 polskich misjonarzy i misjonarek. Przebywają oni w 99 krajach na pięciu kontynentach.

Są wśród nich też paulini, którzy na misjach są już od 1991 r. Posługują m.in w RPA. w Kamerunie, Afryce. Zakonnicy są też w wielu krajach Europy, w tym na Wschodzie, a także w Australii i Stanach Zjednoczonych.

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera