Częstochowianka Mistrzynią Świata Freestyle Football - Super Ball 2016

Piotr Ciastek
Kalina Matysiak z Częstochowy została Mistrzynią Świata Freestyle Football - Super Ball 2016!

W dniach 15 - 20 sierpnia w czeskim Libercu odbywały się Otwarte Mistrzostwa Świata Freestyle Football - "Super Ball", gdzie w 8 kategoriach startowało 230 zawodników z 40 krajów z całego Świata. Freestyle Football to sztuka wykonywania ewolucji żonglersko-cyrkowych piłką.

Zawodnicy grupy R-Style przywieźli z tych zawodów 2 medale. Po brązowy medal drugi rok z rzędu sięgną Adrian Franc, którego jest to już trzecie podium na tych zawodach. Natomiast na najwyższym stopniu podium stanęła mieszkanka Częstochowy Kalina Matysiak, która wygrała eliminacje, następnie w półfinale pokonała zawodniczkę USA, a w finale spotkała się ze Słowaczką, którą pokonała głosami sędziów 5-0.

Były to najlepsze lokaty Polaków na zawodach w Czechach. W tym roku Kalinę Matysiak czeka jeszcze jedna wielka impreza - zawody z cyklu F3 World Tour w Melbourne w Australii, gdzie startuje 8 najlepszych zawodniczek zaproszonych przez Światową Federację Freestyle Football.