Czy Raków Czętochowa ma pożytek z nowych piłkarzy? Raport po czwartej kolejce PKO Ekstraklasy

Felicio Brown Forbes (w środku) stał się podstawowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Raków Częstochowa po 4. kolejkach PKO Ekstraklasy zajmuje 14. miejsce z trzema punktami. Na ten dorobek składają się jedno zwycięstwo i trzy porażki. Beniaminek prezentuje się nieźle, wygrał nawet z Jagiellonią w Białymstoku, ale punktów ma mało. Trener Marek Papszun stawia na zawodników sprowadzonych latem. Oto raport z gry nowych piłkarzy.

Dawid Szymonowicz - pomocnik wypożyczony z Jagiellonii Białystok stał się podstawowym graczem beniaminka. Zagrał we wszystkich meczach od pierwszej do ostatniej minuty, razem 360 minut.

Felicio Brown Forbes - Kostarykanin z niemieckim obywatelstwem, który przyszedł z Korony, zagrał w trzech meczach, od początku do końca (270 minut). Z Cracovią zdobył gola na 1:1, ale skończyło się 1:3. Ma już dwie żółte kartki.

Andrija Luković - serbski pomocnik spędził na razie 186 minut w trzech meczach na boiskach PKO Ekstraklasy. Rozegrał jeden pełny mecz, przeciw Cracovii, a z Górnikiem w Zabrzu też zaczął od początku.

Emir Azemowić - boczny obrońca z Czarnogóry z trzech meczów, w dwóch zagrał od pierwszej minuty, a cały - przeciw Górnikowi w Zabrzu, co daje 180 minut na boisku. Nie grał tylko z Koroną Kiel-ce. Z Cracovią w 3. kolejce (1:3) miał udział przy straconym golu na 0:1 - strzelał Sergiu Hanca, piłka odbiła się od Azemowicia i zmyliła Michała Gliwę.

Bryan Nouvier - Francuz meldował się we wszystkich meczach, a od początku zagrał z Jagiellonią. Z Cracovią ukarany kartką. W sumie 127 minut.

Rusłan Babenko - Ukrainiec zaczął od wyjściowego składu w 1. kolejce z Koroną Kielce (0:1) i rozegrał całą drugą połowę w Białymstoku z Jagiellonią (1:0) - w sumie 116 minut.

Michał Skóraś - 19-latek wypożyczony z Lecha Poznań pojawił się dwa razy na boisku, w końcówkach spotkań z Jagie-llonią i Cracovią (razem 26 minut). Z „Jagą” dostał kartkę.

Kamil Piątkowski - 18-latek z Zagłębia Lubin czeka na ligowy debiut.