MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Daniel Myśliwiec, trener piłkarzy Widzewa: Cieszę się z reakcji zespołu w drugiej połowie

Jan Hofman
Jan Hofman
Piłkarze Widzewa w spotkaniu 32. kolejki piłkarskiej ekstraklasy przegrali 1:3 z Zagłębiem Lubin.

Daniel Myśliwiec (trener piłkarzy Widzewa): - Zwycięstwo Zagłębia było zasłużone i wynikało to głównie z przebiegu pierwszej połowy. Nasi rywale grali dokładnie to, co chcieli i dzięki temu zdobyli dwie bramki. W naszym wykonaniu pierwsza połowa była bardzo słaba, co trudno mi wytłumaczyć, bo nietypowo dla siebie narzuciłem w tym tygodniu sztabowi obowiązek jak największej liczby gier i innych środków treningowych, ukierunkowanych na budowanie ataku pozycyjnego i przeciwdziałania kontratakom.

To mimo wszystko okazało się nieskuteczne, bo po dwóch typowych dla Zagłębia kontratakach straciliśmy bramki. Z pierwszej połowy jestem bardzo niezadowolony, bo nie wydarzyło się nic, na co nie powinniśmy być gotowi. Cieszę się z reakcji zespołu w drugiej połowie. Piłkarze zagrali na takim poziomie, jakiego byśmy od siebie oczekiwali. Bardzo żal sytuacji Fabio Nunesa. To był idealny moment, żeby wycisnąć z tego meczu coś więcej".