Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dni Bielska-Białej 2023. Tłum na Rynku bawił się na dyskotece w rytmie lat 70. Zobacz ZDJĘCIA

JAK
Dyskoteka w rytmie lat 70. na bielskim Rynku
Dyskoteka w rytmie lat 70. na bielskim Rynku Bielskie Centrum Kultury/Lucek Cykarski
Dobiegły końca Dni Bielska-Białej 2023. Jedną z wielu tegorocznych atrakcji podczas święta miasta nad Białą, była dyskoteka w rytmie lat 70. na bielskiej starówce, wieńcząca wydarzenia sobotniego dnia. Mimo późnej pory przy świetnej muzyce i ferii barw bawiło się mnóstwo osób. Zobaczcie ZDJĘCIA.

Dyskoteką w klimacie lat 70. na bielskim Rynu bujał niezawodny Ojciec Prowadzący Michał J. Sandecki. Dzięki temu zebrani na rynku nie tylko tańczyli, ale wspólnie śpiewali hity z tamtych czasów. Zabawa okraszona była widowiskowymi efektami świetlnymi. Nikomu nie chciało się wracać do domu, a to przecież nie koniec atrakcji przygotowanych na tegoroczne Dni Bielska-Białej. Dzisiaj kolejna odsłona.

W niedzielę, 3 września, program przedstawiał się następująco:[/b]

O mniejszych braciszkach św. Franciszka – słuchowisko plenerowe przygotowane przez Teatr Lalek Banialuka o godz. 11.00 na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej Ekosynteza przy ul. Grotowa 11 czytanie performatywne; słuchowisko opowiada o św. Franciszku, jego podróżach i spotkaniach z ludźmi i zwierzętami. Czytanie będzie wzbogacone m.in. muzyką na żywo i innymi efektami dźwiękowymi. Zachęcamy do przyniesienia koców.

Piknik z kFIATem Domów COOLtury – w godz. 14.00-19.30, w programie m.in.:

  • warsztaty w godz. 14.00-18.00 w namiotach placówek MDK na zamkniętej dla ruchu ul. Zamkowej i placu Żwirki i Wigury: moda PRL-u (kartonowe postaci); modelarskie – sklejanie modeli Fiata 126p, malowanie, zdjęcia z modelem auta; wykonywanie gadżetów (breloczki, klamerki z fiatem, magnesy); mozaika z herbem miasta; modele kartonowe bielskich tramwajów; warsztaty eko; szachy dla dzieci; bohaterowie bielskich bajek, a także prezentacja pokonkursowej wystawy Pocztówka z Bielska-Białej. Maluch – kultowe autko rodem z BB oraz warsztaty przygotowane przez Wydział Gospodarki Odpadami.
  • gry i zabawy dla dzieci w przestrzeni – lata 70. (dwa pasy ruchu na ul. Zamkowej): gry zręcznościowe z dawnych lat: gra w klasy, gumy, hula-hoop, skakanki, rysowanie kredą na asfalcie, warsztaty kuglarskie, iluzji i magii, chińczyk – duża gra planszowa na trawie.
  • dodatkowe atrakcje: saturatory z wodą, sokiem, oranżady, stoliki z ceratą, wata cukrowa, balony, bańki mydlane, katarynka, foto-budka.
  • Bajkowa Rodzina, czyli wyprawa w krainę animacji – w godz. 15.00-17.00 w Domu Kultury Włókniarzy prezentacja bajek ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, przypomnienie postaci Bolka i Lolka, Reksia, Baltazara Gąbki, Pampaliniego, filmy i opowiadania o animacji.

Scena główna – w godz. 15.00-19.30 na ul. Zamkowa, prowadzenie Lucyna Dobrzaniecka:

  • 15.00-16.00 – koncert Big Bandu z Domu Kultury Włókniarzy Do grającej szafy grosik wrzuć – hity PRL-u,
  • 16.00 – podsumowanie 11. konkursu Pocztówka z Bielska-Białej. Maluch – kultowe autko rodem z BB,
  • 16.30-17.00 – Cudowne Lata 70. – występy zespołów z DK im. Wiktorii Kubisz,
  • 17.00-17.30 – Bielsko w stylu retro – występy zespołów z DK w Lipniku i DK w Komorowicach,
  • 17.30-18.00 – Tych lat nie odda nikt – hity lat 70. – zespół wokalny Retro z DK w Wapienicy,
  • 18.00-19.00 – koncert Moje serce należy do gór.

Scena mała – od godz. 14.30 na scenie mobilnej pod muralem przy Starej Fabryce animacje taneczne, zumba i slavika z udziałem widzów, konkursy wiedzy o PRL-u, karaoke.

Drzwi Europy – koncert organowy Jerzego Kukli o godz. 17.00 w kościele NMP Królowej Polski.

Boskie BB – koncert piosenek Kory Jackowskiej o godz. 20.00 na terenie przed Teatrem Polskim. Tym razem znakomicie śpiewający artyści Teatru Polskiego porwą w muzyczną podróż z przebojami niezapomnianej Kory Jackowskiej, Kocham Cię, kochanie moje, Szare miraże, Lucciola, Cykady i wiele innych przebojów zabrzmią w nowych, ciekawych aranżacjach Jacka Obstarczyka, w wykonaniu znakomitych aktorów i wokalistów bielskiej sceny: Anny Guzik-Tylki, Marty Gzowskiej-Sawickiej, Wiktorii Węgrzyn-Lichosyt, Tomasza Lorka, Grzegorza Margasa i Adama Myrczka. Artystom towarzyszyć będą muzycy Bielskiej Orkiestry Kameralnej.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera