Korki na A4. Wypadki i wzmożony ruch przed Wielkanocą, zator...

  Korki na A4. Wypadki i wzmożony ruch przed Wielkanocą, zator ma nawet 27 km

  Marcin Kazimierczak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zdj. ilustracyjne

  Zdj. ilustracyjne ©Jaroslaw Jakubczak / Polska Press

  Od wczesnych godzin porannych na autostradzie A4 tworzą się korki. W Wielki Piątek wzmożony ruch samochodów spowodowany jest nie tylko wypadkami, ale także podróżami w rodzinne strony w związku z Wielkanocą. W niektórych miejscach zator na autostradzie ma nawet 27 km!
  Zdj. ilustracyjne

  Zdj. ilustracyjne ©Jaroslaw Jakubczak / Polska Press

  AKTUALIZACJA, godz. 21.10
  Wypadek na jezdni w kierunku Zgorzelca. W okolicach węzła Krzyżowa zderzyły się dwa samochody osobowe. Jezdnia w kierunku Zgorzelca jest zablokowana. Wprowadzono objazd przez w. Krzywa do DK94. Utrudnienia potrwają do odwołania.

  AKTUALIZACJA, godz. 21.05
  Sytuacja na autostradzie A4 od Zgorzelca do Wrocławia prezentuje się znacznie lepiej. Ruch nadal jest wzmożony, ale kierowcy zachowują większą ostrożność. Gorzej prezentuje się sytuacja na opolskiej części autostrady. W okolicach Krapkowic prowadzone są roboty drogowe. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

  AKTUALIZACJA, godz. 17.10
  Do kolejnych wypadków doszło na jezdni w kierunku Wrocławia, na wysokości węzła Gościsław. Tam zderzyły się trzy samochody osobowe. Nikt nie został ranny, ale utrudnienia dla kierowców trwały do godziny 16.

  Służby uporały się również posprzątaniem po wypadku, do którego doszło na AOW w kierunku Warszawy. O godz. 15.15. auto osobowe uderzyło w bariery. Utrudniony był przejazd w pobliżu węzła Wrocław Psie Pole.

  AKTUALIZACJA, godz. 14.30
  Już wiadomo, że w okolicach węzła Jarosław (jezdnia w kierunku Wrocławia) zderzyły się 3 auta osobowe. Najprawdopodobniej nie ma osób rannych. Zablokowany jest lewy pas jezdni, ruch odbywa się powoli prawym pasem. Utrudnienia mogą trwać nawet do godz. 16 - 17, bo służbom może być ciężko dojechać w to miejsce, by ściągnąć rozbite auta z jezdni.

  AKTUALIZACJA, godz. 14.00
  Kolejny wypadek na 119 kilometrze autostrady A4. Służby dojeżdżają na miejsce. Momentalnie stworzył się korek za miejscem wypadku, czyli w okolicach węzła Jarosław. Zator ma już 10 kilometrów!

  AKTUALIZACJA, godz. 11.20
  Kolejny wypadek, tym razem czterech samochodów tuż przy A4. Do zderzenia doszło w okolicach miejscowości Okmiany, gdzie droga krajowa 94 dochodzi do autostrady A4 (pod Bolesławcem). Nie ma osób rannych, ale są duże korki. Sznur aut stoi na drodze 94 przed wjazdem na A4. A na samej autostradzie korek stoi od rana.

  AKTUALIZACJA, godz. 10
  Wciąż spore korki w kilku miejscach na autostradzie A4. W tym momencie najgorzej jest w okolicach Bolesławca. Na odcinku autostrady A4 pomiędzy Bolesławcem a Chojnowem. Tam korek miał około godz. 10 aż 24 kilometry długości. Autostrada korkowała się także w okolicach Legnicy, Kostomłotów oraz Kątów Wrocławskich - przy węzłach. Tam zatory były jednak krótsze, miały około 3-4 kilometry.

  Korki tworzą się na jezdni prowadzącej od granicy w kierunku Wrocławia. Największe spowolnienia w ruchu występują obecnie na wjeździe do Polski na odcinku ok. 10 km. Natomiast pomiędzy węzłami Bolesławiec i Chojnów korek ma nawet 27 km!

  To jednak początek kiepskich informacji dla kierowców. Ok. godziny 7 rano doszło do dwóch wypadków na jezdni w kierunku Wrocławia. Najpierw doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką pomiędzy węzłami Kostomłoty i Kąty Wrocławskie. Na szczęście nikt nie został ranny. Do godz. 8.20 kierowcy musieli liczyć się w tym miejscu z utrudnieniami. Ruch odbywał się wyłącznie lewym pasem.

  Z podobnymi utrudnieniami kierowcy poruszający się po A4 w kierunku Wrocławia musieli liczyć się również na 115 km. drogi pomiędzy węzłami Budziszów i Udanin. Tam chwilę po godz. 7 zderzyły się trzy samochody osobowe. Zajęty był prawy pas, ruch odbywał się wyłącznie lewym pasem. Utrudnienia potrwały do godz. 8.30.

  Po godz. 9.00 na 17 km. jezdni w kierunku Wrocławia w pobliżu miejscowości węzła Godzieszów pomiędzy Zgorzelcem a Bolesławcem zepsuł się samochód. Utrudnienia mogą potrwać do 11.00 (czytaj więcej).

  Ze względu na ogromny ruch na autostradzie A4 od Zgorzelca do Wrocławia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prosi kierowców o szczególną rozwagę za kierownicą i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. - Z uwagi na tworzące się wielokilometrowe zatory na autostradzie prosimy również o wybieranie alternatywnych tras przejazdu - mówi Magdalena Szumiata z GDDKiA.

  Podróżujący wszelkie informacje dotyczące warunków na drogach mogą uzyskać w Punkcie Informacji Drogowej pod nr. telefonu: 71 320 98 18.

  Czytaj także

   Komentarze (59)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przepuścić albo po prostu nieco wcześniej wyjechać z domu ; )

   Na żółto i na niebiesko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Kultura jazdy w po lsce nie istnieje albo jest w fazie rozwojowej
   Kierowca decyduje o szybkości. i kierunku. Dopiero przekroczenie praw fizyki albo nieuwaga kierowcy powodują wyp

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   korki są bo są wypadki a te są bo...

   zen (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   Bo jest za dużo zjazdów wjazdów i wyjazdów z tej autostrady. w kierunku granicy z Niemcami między Wrocławiem a zgorzelcem powinno być maksymalnie 4 zjazdy to jest Wrocław obwodnica Kąty Wrocławskie...rozwiń całość

   Bo jest za dużo zjazdów wjazdów i wyjazdów z tej autostrady. w kierunku granicy z Niemcami między Wrocławiem a zgorzelcem powinno być maksymalnie 4 zjazdy to jest Wrocław obwodnica Kąty Wrocławskie Legnica Bolesławiec Zgorzelec i to wszystko. Nie może być tak że na drodze szybkiego ruchu co 10 km będzie wjeżdżać bądź wyjeżdżać jakaś ciężarówka czy samochód osobowy, po to są te równoległe lokalne drogi by mieszkańcy z nich korzystali przez to że jest tyle zjazdów i wjazdów są co chwilę ograniczenia prędkości tworzą się niebezpieczne sytuacje ciężarówki wjeżdżające czy zjeżdżające z autostrady powodują zagrożenie, tak samo jak inne pojazdy.bPo to człowiek wybiera autostrady i płaci za nią jechać szybko szybko to jest znaczy co najmniej 100 120 Czy 140 na godzinę im mniej wjazdów i zjazdów tym bezpieczniej na autostradzie. ruch jest ogromny bo tysiące ludzi pracuje za granicą. jeździłem przez dłuższy czas co tydzień w piątek niedziela w tą i z powrotem za pracą za granicę po 1000 km w stronę Coś o tym wiem... to jest chore z tymi zjazdami jakiś Udanin Kostomłoty Pietrzykowice itd etc. Przez te zjazdy autostradą jedzie się jak drogą lokalną, non stop wypadki ostatnio były udane średnio ponad 4 godziny w miesiącu między Wrocławiem a zgorzelcem autostrada jest zamknięta Proponuję wprowadzić więcej traktorów ciągników spychaczy i najlepiej bydła i trzody na drogę szybkiego ruchuzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a

   jak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   jest wypadek to sam zjezdzasz takim zjazdem i jedziesz przez pobliskie miejscowosci myslac ze dalej jedziesz autostrada niezwazajac ze to wies ze w kazdej chwili moze wyleciec na droge jakies...rozwiń całość

   jest wypadek to sam zjezdzasz takim zjazdem i jedziesz przez pobliskie miejscowosci myslac ze dalej jedziesz autostrada niezwazajac ze to wies ze w kazdej chwili moze wyleciec na droge jakies dziecko za pilkazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Korki na a4

   Wojtas (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   To jest dywersja, aby z takiej okazji nie skorzystal ISIS.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na długo?

   Komornik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   Tylko szybko wracajcie. Po Świętach zaczynam ścigać za alimenty, kredyty, pożyczki, rachunki.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bilety powrotne na samolot lub autokar za drogie?

   Farmer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   Starym dieslem od Helmuta lub Johna wychodzi taniej. No i rodzina zobaczy co kupiłem (dostałem) za 5 lat "pracy" ha ha ha.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dramat

   mp (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

   Jechałem dziś z Wrocław Wschód do Opola ok 9 - połowa aut na niemieckich blachach i tak sobie myślę, w Niemczech jak jadą to na lewy pas wjeżdzają jak muszą a u nas sunie 110 lewym choć prawy wolny...rozwiń całość

   Jechałem dziś z Wrocław Wschód do Opola ok 9 - połowa aut na niemieckich blachach i tak sobie myślę, w Niemczech jak jadą to na lewy pas wjeżdzają jak muszą a u nas sunie 110 lewym choć prawy wolny i weź tu sie nie wku...ij boś w pracy i chcesz też poświętować. Jeden np jadł kanapkę i gdzieś miał że jedzie lewym a prawy wolny - pan niemiec teraz je ! :) Między innymi dlatego te wypadki wyprzedzanie prawym pasem albo mrugniesz żeby zjechał to ten zahamuje itd itp a potem stoją w korkach zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Spoko

   ^ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

   Na terenie Polski masz prawo wyprzedzić prawym pasem na autostradzie. Poczytaj kodeks i sie nie wku...
   Jeśli jeździsz po Niemczech to tam nie ma takiego przepisu, który pozwala na wyprzedzanie z...rozwiń całość

   Na terenie Polski masz prawo wyprzedzić prawym pasem na autostradzie. Poczytaj kodeks i sie nie wku...
   Jeśli jeździsz po Niemczech to tam nie ma takiego przepisu, który pozwala na wyprzedzanie z prawej na autostradzie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ....

   wrocławianka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   Gdybyście napisali, że danego dnia nie było wypadku na A4, to by była sensacja

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   abc

   Stary dynksiarz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

   Denaturat jest mocny.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bardzo dobrze

   Jak sobie te cwele (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

   W korkach postoja I wroca do domu w rozpier....onych gruchotach

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ROAD

   666 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

   TO HELL

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zenada

   tugiok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 25

   Barachło wyjechało z Polski bo nie umiało sobie tu poradzić , opuscili kraj autokarami i samolotami , zarobili troche grosza-bo tu nie umieli sobie palca do d*** wsadzić - pokupowali sobie autka...rozwiń całość

   Barachło wyjechało z Polski bo nie umiało sobie tu poradzić , opuscili kraj autokarami i samolotami , zarobili troche grosza-bo tu nie umieli sobie palca do d*** wsadzić - pokupowali sobie autka pracując u wrednych niemców i tchórzliwych angoli i teraz wracają do ich pseudo ojczyzny chwaląc się nowym samochodem .Po co tu wracacie ? wypieprzać z Polski i mieszkać z brudasami czarnuchami i innym elementem aryjsko-anglosaskim ! ( muzełmanskim)zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gupis

   jasny umysl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   Głupi jesteś człowieku jesteś malutki ci ludzie pomagają ubogacać nasz kraj Weź sobie tylko pod uwagę to że, oni przynoszą zagranicy pieniądze do naszego kraju inwestycje wszystkie w większości...rozwiń całość

   Głupi jesteś człowieku jesteś malutki ci ludzie pomagają ubogacać nasz kraj Weź sobie tylko pod uwagę to że, oni przynoszą zagranicy pieniądze do naszego kraju inwestycje wszystkie w większości nowe domy które są budowane to właśnie przez ludzi którzy z zagranicy przywieźli pieniądze jesteś ciemny Bo jak kupujesz mieszkanie od dewelopera to dajesz de facto zarabiać zagranicznym bankom aby nasz kraj się bogacił rozwijał musi sprzedawać produkty za granicę ponieważ liczba pieniędzy w naszym kraju jest ograniczona w związku z tym ciemny chłopie abyśmy byli bogaci potrzebny jest napływ gotówki z zewnątrz ponieważ Powtarzam jeszcze raz liczba pieniędzy w naszym kraju jest ograniczona rząd nie może dodrukować po prostu sobie pieniędzy, więc abyśmy byli w Polsce bogaci i gonili zachód Ktoś musi przynosić pieniądze zewnątrz ty i ciemny pusty buraku tego nie pojmiesz. Główny rozwój naszego kraju jest tylko dzięki firmom które eksportują towary na zewnątrz i przez ludzi naszych pracowników za granicą którzy przynoszą inwestują swoje zarobione pieniądze za granicą. Gdybyś tylko chodził do sklepu i kupywał tu te wyprodukowane produkty żywnościowe to nic ciemny chłopie dla kraju nie zrobisz bo Geronimo czy inna zagraniczna firma supermarket wywozi DeFacto te pieniądze które są jak mówię ograniczone na za granicę. więc stajemy się coraz biedniejsi !pieniądz musi napływać zewnątrz Inaczej się tego nie da rady zrobić z ciemniakuzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wiesz, to jest mowa nienawiści

   karane i karalne w polskim kpk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

   i ścigane z urzędu - napiszesz coś jeszcze?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a ty co frajerze

   fgd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   do gita sie prujesz konfidencie frajerze co?!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   za 2500 netto

   yebiesz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

   i duupsko zabolało bo passat nie przeszedł przeglądu?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "opuscili kraj autokarami i samolotami , zarobili troche grosza-bo tu nie umieli sobie palca do d***

   rozumiem że ty wsadziłeś sobie pa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

   lec do doopska i nic z tego nie wynikło, dlatego taki żal i ból duupyy?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tugiok

   pitoń (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

   sfrustrowane polactwo znowu ujada

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciebie chyba

   Bruno_Breslau (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

   Ciebie chyba za mocno Pan od chóru przytulał co? skąd w tobie tyle jadu i zawiści? Happy Easter!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama