Ważne
  Remont DTŚ w Zabrzu: Roboty rozpoczęte. Są utrudnienia...

  Remont DTŚ w Zabrzu: Roboty rozpoczęte. Są utrudnienia ZDJĘCIA

  red.

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Remont DTŚ w Zabrzu
  1/20
  przejdź do galerii

  Remont DTŚ w Zabrzu ©Arkadiusz Gola

  Rozpoczął się remont DTŚ w Zabrzu. Do naprawy są dwa odcinki o łącznej długości trzech kilometrów od centrum miasta do granicy z Gliwicami. Roboty mają potrwać trzy miesiące.
  Remont DTŚ w Zabrzu ma być gruntowny, tak, aby sytuacja się nie powtórzyła. Wymieniona zostanie podbudowa jezdni, będą prowadzone także prace frezujące jezdnię do istniejącego poziomu

  Kierowcy jadący od strony Katowic do Gliwic pierwsze przeszkody napotkają tuż przed zjazdem na Rondo Sybiraków w Zabrzu. W tym miejscu będą musieli zjechać drogą awaryjną na drugą jezdnię, którą będą podróżowali aż do granicy z Gliwicami. - Taki stan rzeczy będzie trwał około półtora miesiąca, później ruch zostanie przełożony na drugą stronę - mówi Kazimierz Ladziński.
  Zobacz galerię
  Rozpoczynające się na zabrzańskim odcinku DTŚ prace to dopiero pierwszy etap planu napraw tej drogi. W drugim, planowanym dziś wstępnie na 2018 r., na całej długości wymienione mają zostać dolne warstwy asfaltowe, wraz z regulacją krawężników itp. W trzecim etapie, zakładanym na 2019-20 r., położone zostaną górne warstwy asfaltu - z warstwą ścieralną.

  Wspaniały Maluch Toma Hanksa w najdrobniejszych detalach  Znasz język śląski? Dopasuj słowa do opisu  Tarnowskie Góry. Zabytkowa Kopalnia Srebra wpisana na listę UNESCO [REPORTAŻ DZ]
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama