18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dziś 4 odcinek serialu o Annie German [ZDJĘCIA, WIDEO]

JJ
Film o Annie German okazał się hitem — jak podaje Presserwis, rosyjski serial nadawany w I programie Telewizji Polskiej w każdy piątek o godzinie 20.30 (powtórka w niedzielę o 12.50) gromadzi przed telewizorami ponad 6 milionów widzów i jest zdecydowanym faworytem swojego pasma. Ba, odbiera też widzów innym stacjom.

W czwartym odcinku zobaczymy, jak zaczęła się kariera Anny German — dodajmy tylko, że niezwykle pechowo.

Za początek jej kariery, wówczas studentki geologii na Uniwersytecie Wrocławskim, uznaje się występ w 1960 r. we wrocławskim Kalamburze. Tatr Kalambur został założony w roku 1957 przez absolwenta fizyki teoretycznej, asystenta na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego, Bogusława Litwińca — jako teatr studencki. Na jego deskach debiutowało wielu początkujących polskich artystów, ale go największych gwiazd należy właśnie Anna German.

Trzy lata później — w 1963 roku — wzięła udział w III Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. Zdobyła wtedy II nagrodę w dniu polskim za utwór "Tak mi z tym źle". Natomiast w 1964 r. zdobyła drugą nagrodę na Festiwalu Piosenki w Opolu śpiewając "Tańczące Eurydyki". Właśnie ten utwór zaliczany jest do najważniejszych w scenicznej karierze Anny,a zarazem do najpiękniejszych polskich piosenek wymagających od wykonawcy wręcz wirtuozerskich umiejętności wokalnych.

Następnie zdobyła dwie kolejne nagrody za "Tańczące Eurydyki" — podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie w 1964 r.: I — w dniu polskim i III — w dniu międzynarodowym.
Podczas III Festiwalu Piosenki w Opolu w 1965 r. zdobyła I nagrodę za piosenkę "Zakwitnę różą". W tym okresie spotkała przyszłego męża - Zbigniewa Tucholskiego. Wkrótce została zaproszona przez "Discografica Italiana" do Włoch. W 1966 r. podpisała trzyletni kontrakt z włoską firmą fonograficzną CDI. W tym samym roku wystąpiła na scenie paryskiej Olimpii. W 1967 roku — jako pierwsza i jedyna w historii polska artystka — zaśpiewała na XVII Festiwalu San Remo, a także jako pierwsza cudzoziemka na XV Festiwalu Piosenki Neapolitańskiej.

(TVP1, godz. 20.30,powtórka w niedzielę o godz. 12.50)


*Ranking szkół nauki jazdy 2013
*Restauracja Rączka gotuje otwarta ZOBACZ ZDJĘCIA
*Granica polsko-niemiecka 1922 na Górnym Śląsku [SENSACYJNE ZDJĘCIA]
*Podziemny dworzec autobusowy w Katowicach działa! [ZDJĘCIA]

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo